Nie żyje legendarna wokalistka Tina Turner. Bez wątpienia dziś świat Rock’n’Rolla i nie tylko opłakuje 83-letnią artystkę. Znana z takich hitów jak „What’s Love Got to Do with It” i „(Simply) The Best”.

Wiadomo, na co zmarła Tina Turner. To napisała na 2 miesiące przed śmiercią

Gdzie zmarła Tina Turner?

Tina Turner zmarła 24 maja 2023 roku w wynajmowanym domu Chateau Algonquin w Szwajcarii, a dokładnie w miejscowości Kusnacht nad samym Jeziorem Zuryskim. Do tego kraju przeprowadziła się ze Stanów Zjednoczonych w 1995 roku.

Dom Tiny Turner w Kuesnacht Fot. DENIS BALIBOUSE / Reuters / Forum

Pewnie jesteście zdziwieni, dlaczego legenda sceny muzycznej musiała wynajmować posiadłość? Chodzi o prawo w Szwajcarii. Można zakupić szwajcarską nieruchomość tylko pod warunkiem, że jest się obywatelem Szwajcarii.

Dom Tiny Turner w Kuesnacht Fot. DENIS BALIBOUSE / Reuters / Forum

Dopiero dwa lata temu razem z mężem Erwinem Bachem zakupiła ranczo w Stäfa składające się z 10 budynków za 76 milionów dolarów, ale nigdy jej własnością nie była posiadłość, w której zmarła.

Syn Tiny Turner znaleziony martwy w swoim domu. Piosenkarka opłakuje ukochanego syna

Fot. DENIS BALIBOUSE / Reuters / Forum

Mimo zakupu wiejskiej posiadłości położonej 16 km od Kusnacht, za bardzo była przywiązana do willi Chateau Algonquin nas Jeziorem Zuryskim, dlatego nadal ją wynajmowała. Willa ta należał do fotografa Kaspara Fleischmanna, a trzy lata temu została sprzedana rodzinnej firmie Swiss Krono Group z Lucerny.

Tina Turner pokazała zdjęcie z pogrzebu syna. Potwierdziła, że to samobójstwo?

Dom Tiny Turner w Kuesnacht Fot. DENIS BALIBOUSE / Reuters / Forum

Natomiast nikogo nie powinno to dziwić. Tina Turner właśnie w Chateau Algonquin wyprawiła wesele ze swoim mężem Bachem w 2013 roku.

Jej niedawno zakupioną posiadłość można zobaczyć na filmie poniżej: