Aquaparki to coraz popularniejsza forma rozrywki na wakacyjne dni. Jeśli znudzi cię już leżenie plackiem na plaży, a woda w morzu będzie znowu zimna, to wybierz się do jednego z polskich aquaparków. Tu nie ma mowy o nudzie. Klub travelowy Travelist.pl prezentuje listę najlepszych z nich:

1. TERMY MALTAŃSKIE, POZNAŃ

To największy i najnowocześniejszy aquapark w Polsce, a w dodatku drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno – sportowy w Europie. Położony jest nad brzegiem jeziora Maltańskiego, w centrum Poznania. Na terenie Term Maltańskich znajduje się 18 basenów sportowych i rekreacyjnych, a także 14 pomieszczeń, tworzących Świat Sauny. Ponad to można skorzystać tu z profesjonalnego SPA z 17 gabinetami zabiegowymi. Sam aquapark oprócz wyżej wspomnianych basenów, posiada również 13 zjeżdżalni (Turbo, Pontonowa, Wielotorowa, Czarna Dziura, Kamikadze), imponującą, sztuczną plażę zewnętrzną oraz jacuzzi i bicze wodne. Z myślą o najmłodszych wybudowano basen z oryginalnym statkiem pirackim, stworzono dziecięcą krainę zabawy i ściankę wspinaczkową.
Oprócz dobrej zabawy, Termy Maltańskie oferują baseny z wodą termalną o właściwościach leczniczych oraz gorące baseny zewnętrzne dostępne przez cały rok.

Bilet na cały dzień kosztuje od 55zł

TOP 10 – Najlepsze Polskie aquaparki

2. TERMY BUKOVUINA, BUKOWINA TATRZAŃSKA

Kolejnym aquaparkiem są termy w Bukowinie Tatrzańskiej, w Tatrach. Termy Bukovina to największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych, składających się z basenów krytych i otwartych. Wszystkie napełnione są wodą termalną o temperaturze 30-38°C. Woda ta wydobywana jest z głębokości 2 400m ze zbocza góry Wysoki Wierch w Tatrach. Termy to nie tylko baseny, ale też sauny, łaźnie parowe, jacuzzi oraz mnóstwo różnorodnych zjeżdżalni. To doskonałe miejsce nie tylko do zabawy, ale głównie do relaksu i zadbania o ciało. Widok z basenów na Tatry każdorazowo zapiera dech w piersiach i dodatkowo umila czas. Termy są czynne przez cały rok, nie ma więc znaczenia kiedy nabierzemy ochoty na wizytę w Bukowinie Tatrzańskiej.

Bilet na cały dzień kosztuje od 69zł

3. AQUAPARK FALA, ŁÓDŹ

Aquapark Fala w Łodzi to jeden z największych parków wodnych w Polsce. Nieprzypadkowo zbudowano go w tak ciekawym kształcie. Podczas konstruowania wzorowano się na niegdyś stojących w tym miejscu palmiarniach i oranżeriach. Dzięki temu uzyskano efekt tropików. W zadaszonej części budynku znajdują się cztery baseny, z których najpopularniejszy jest basen z falą oraz wysokie zjeżdżalnie. W sezonie letnim otwarta jest też zewnętrzna część aquaparku, składająca się z trzech basenów, plaży z leżakami oraz przeogromnego placu zabaw dla dzieci. Aby poczuć się jeszcze bardziej jak na tropikalnej wyspie klienci mogą skorzystać z Baru Lodowego, położonego w cieniu palm.

Bilet na cały dzień od 61zł

TOP 10 – Najlepsze Polskie aquaparki

4. PARK WODNY JAN, DARŁÓWKO

To dość niezwykły park, ponieważ jako jedyny w Europie umożliwia korzystanie z wody morskiej przez cały rok. Park Wodny JAN jest szczególnie znany ze swych leczniczych właściwości. Woda morska to istne dobrodziejstwo dla skóry, bowiem sole w niej zawarte odżywiają, dotleniają i wygładzają skórę, a także pobudzają krążenie.
Głównymi atrakcjami parku są zjeżdżalnie wodne, dzika rzeka oraz dla najmłodszych – brodzik. Klienci mogą skorzystać z leżaków z hydromasażem oraz z gejzerów wodnych.

Bilet na cały dzień od 55zł

5. TERMA BIAŁKA, BIAŁKA TATRZAŃSKA

Terma Białka to podobnie jak Termy Bukovina, przykład parku wodnego, który łączy w sobie dobrą zabawę z filozofią termalnego wypoczynku. Wody w tych basenach utrzymują temperaturę w przedziale 34°C – 38°C. Termy Białka dzielą się na Strefę Zabawy oraz Strefę Relaksu. Pierwsza z nich to miejsce dla miłośników wodnego szaleństwa, a także dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji klientów są 2 baseny wewnętrzne i 1 zewnętrzny, niesamowite zjeżdżalnie (Anaconda, Pontonowa, Rodzinna), karuzele wodne, armatki, kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, ławeczki masażu, mokry plac zabaw czy strefa kąpieli słonecznych. Natomiast Strefa Relaksu to miejsce dla osób poszukujących odprężenia i ciszy. To właśnie tutaj można podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Znaleźć tu można 2 baseny wewnętrzne, połączone z 2 basenami zewnętrznymi, duży wybór urządzeń do masażu wodnego, jacuzzi oraz strefę kąpieli słonecznych.

Bilet na cały dzień do obu stref od 99zł

TOP 10 – Najlepsze Polskie aquaparki

6. PARK WODNY, KRAKÓW

Jest to największy kryty aquapark w Polsce. Posiada aż 10 zjeżdżalni, o łącznej długości niemal 1km. Zjeżdżalnie to nie jedyna atrakcja tego parku. Znajdziesz tu trzy baseny rekreacyjne, z mnóstwem hydromasaży, przeciwprądów i fontann. Jedna z nich jest nawet w kształcie smoka wawelskiego. Najmłodsi też znajdą coś dla siebie – mogą postrzelać z armatek wodnych i pobawić się wodnymi zwierzątkami. Na spragnionych przypływu adrenaliny czeka wodna ścianka wspinaczkowa. Co ciekawe jest to jeden z niewielu basenów, gdzie nie będziemy narzekać na zapach chloru, ponieważ wszystkie baseny w 100% są oczyszczane ozonem.

Bilet na cały dzień od 52zł

7. AQUA PARK, ZAKOPANE

To kolejny obiekt oferując kąpiel w wodach termalnych z zapierającym dech w piersiach widokiem na Tatry. W aquaparku są aż 4 duże baseny kryte i 1 otwarty. Ekscytującą zabawę zapewni nam 5 fantastycznych zjeżdżalni o długości od 10 do 166,5m. Brodzik dla dzieci wyposażony jest w tyle różnych zabawek, zjeżdżalni i innych akcesoriów, że nie ma możliwości, aby najmłodsi się tutaj nudzili. Przy okazji następnej letniej lub zimowej wycieczki do Zakopanem, koniecznie odwiedź ten aquapark!

Bilet na cały dzień od 60zł

TOP 10 – Najlepsze Polskie aquaparki

8. AQUAPARK SOPOT

Mimo, że nie tak duży jak jego poprzednicy, to oferuje on ciekawe atrakcje i bardziej kameralną zabawę. Warto zahaczyć o park w drodze na lub z plaży, ponieważ znajduje się w odległości zaledwie 100m od niej! Oprócz standardowych basenów i zjeżdżalni, można oddać się szaleństwu na mokrym placu zabaw. Największą atrakcją tego obiektu jest najdłuższa w Polsce Dzika Rzeka, która ma długość 71m, a woda płynie z prędkością aż 600l na sekundę! Co więcej różnice poziomów w niektórych miejscach dochodzą do 6m!

Bilet na cały dzień od 47zł

9. WROCŁAWSKI PARK WODNY

To miejsce gdzie z roku na rok przybywa atrakcji. Każdy poczuje się tu jak na karaibskiej wyspie, dzięki licznym mostkom, wysepkom, mnogością egzotycznej roślinności i tropikalnemu klimatowi. Jako jeden z nielicznych w Polsce park ten oferuje sztuczne fale o wysokości nawet 70cm! Szczególnie atrakcyjna wydaje się zjeżdżalnia High-Fly ze skocznią, coś dla amatorów naprawdę mocnych wrażeń!

Bilet na cały dzień od 60zł

TOP 10 – Najlepsze Polskie aquaparki

10. PANORAMA MORSKA, JAROSŁAWIEC

Ostatnim w naszym zestawieniu jest park z Jarosławca, położony nad samym morzem, a stylizowany na baseny z egipskich kurortów. Niedawno został zadaszony, dzięki czemu można z niego korzystać przez cały rok. Szczególną popularnością cieszy się ogromny basen z falą morską, zaprojektowany w taki sposób, aby mogły z niego korzystać nawet najmłodsze dzieci.

Bilet na cały dzień od 55zł