Rafał Trzaskowski od kilku tygodnie aktywnie prowadzi kampanię samorządową. Codziennie na jego media społecznościowych wpadają nowe zdjęcia, czy rolki i to najczęściej z komunikacji miejskiej. Wielu internautów, jak i polityków zaczęło naśmiewać się z prezydenta Warszawy, że można go spotkać w metrze tylko w czasie kampanii.

Gwiazdy brylują w teatrze 6. piętro. Rafał Trzaskowski z żoną, Małgorzata Socha z mężem…

Rafał Trzaskowski zapewnia, że poza kampanią także jeździ komunikacją

Rafał Trzaskowski nie wytrzymał i odpowiedział wszystkim niedowiarkom. Dość młodzieżowym i żartobliwym językiem zapewnił, że poza kampanią także można go spotkać w komunikacji miejskiej. Na dowód tego opublikował swoje selfie z tramwaju:

Komentujecie foty prezydenta miasta w komunikacji miejskiej? Super, bo wywołujecie temat popularności naszego transportu zbiorowego w mediach. W kampanii moi ludzie robią mi foty w metrze? No, robią, bo za mną chodzą. Szczęście, że nie łażą tak często poza kampanią – zaczął.

Kobiety są wściekłe na Rafała Trzaskowskiego. Maja Staśko: „Zasługujemy na szacunek”

Tłumaczy, że raczej rzadko robi sobie zdjęcia w komunikacji miejskiej, ale też takie się zdarzały:

Selfiacze w komunikacji miejskiej strzelam rzadko (choć parę razy, wstyd przyznać, się zdarzyło). Uwaga! Na rowerze też selfie raczej nie robię, bo facjatę można obić z welocypedu spadając. A w kampanii, no jakże, chodzą za mną i fota za fotą, jak tylko dotknę Veturilo – pisze Trzaskowski.

Zauważa, że poza kampanią raczej ciężko go zauważyć, bo się maskuje: „Do zobaczenia w metrze. Ale to raczej ja będę obserwował Was, bo najczęściej bejsbolówkę mam naciągniętą głęboko na oczy. Choć jak będziecie mocno wypatrywać – kto wie?”. 

PS Do wpisu dołączam zdjęcie z tramwaju, w nielicującej z powagą urzędu czapce z daszkiem. Z czasu, gdy nie startowałem w żadnych wyborach. Fotografa nie było, musiałem sobie radzić sam, telefonem. Taki ciężki los – śmieje się prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski złożył urodzinowe życzenia Andrzejowi Dudzie. Nie obyło się bez złośliwości

Rafał Trzaskowski, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

: Rafał Trzaskowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA