W USA mają swoje Halloween i przebrania, my z okazji Święta Zmarłych przypominamy i wspominamy, kto w tym roku nas opuścił.

Tych gwiazd nie ma już z nami
Lou Reed, amerykański wokalista rockowy, gitarzysta, autor tekstów oraz kompozytor, zmarł zaledwie kilka dni temu, 27 października wskutek powikłań po przeszczepie wątroby.

Tych gwiazd nie ma już z nami
Zaczynamy od najmłodszej – Talii Joy Castellano, 13 latki chorej na nerwiaka płodowego. Talia była makijażowym guru na YouTube. Jej tutoriale nieraz przekraczały milion odsłon. Zmarła po 7 latach walki z rakiem.

Tych gwiazd nie ma już z nami
James Gandolfini, amerykański aktor znany z roli Tony’ego Soprano w serialu Rodzina Soprano zmarł w tym roku będąc na wakacjach w Rzymie.
Przyczyną zgonu był najprawdopodobniej atak serca.

Gandolfini pochodził z New Jersey. Karierę zaczynał w teatrach Nowego Jorku, można go było też oglądać w drugorzędnych rolach w kilkudziesięciu produkcjach. Największą sławę przyniosła mu rola Tony’ego Soprano z Rodziny Soprano. Gandolfini zagrał pogrążonego w depresji bossa amerykańsko-włoskiej mafii z New Jersey.

Za rolę Tony’ego aktor został nagrodzony trzema nagrodami Emmy oraz Złotym Globem.

Tych gwiazd nie ma już z nami
W czerwcu poinformowano o śmierci Cezarego Mończyka. 51-letni bohater Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym zmarł będąc na wakacjach w Turcji w towarzystwie młodszej dziewczyny. Zmagający się z problemami z sercem Mończyk w sobotę zasłabł w hotelu pod prysznicem, uderzył głową o posadzkę i zginął na miejscu.

Tych gwiazd nie ma już z nami
Cory Monteith, serialowy Finn Fudson zmarł wskutek przedawkowania narkotyków. Jego ciało znaleziono w lipcu w hotelu w Vancouver. Fani serialu Glee do dnia dzisiejszego są wstrząśnięci tą śmiercią. Podobnie jak dziewczyna Cory’ego, Lea Michele, która podczas Teen Choice Awards wygłosiła wzruszającą przemowę.

Tych gwiazd nie ma już z nami
Lisa Robin Kelly, czyli jedna z gwiazd Różowych lat 70-tych. Aktorka przez wiele lat zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholizmem. Zmarła w placówce odwykowej, do której dobrowolnie się zgłosiła.

Tych gwiazd nie ma już z nami
Marek Jackowski, współzałożyciel Maanamu, zmarł w maju na zawał serca. Jackowski był gitarzystą, kompozytorem i wokalistą. W grudniu 1975 roku wraz z Milo Kurtisem założył grupę Maanam. W 1976 roku do zespołu dołączyła ówczesna żona Jackowskiego, Kora. W ostatnich latach Jackowski mieszkał we Włoszech, z drugą żoną i trzema córkami.

Tych gwiazd nie ma już z nami
Patrick Lovato, tata Demi Lovato, zmarł w czerwcu. O jego śmierci jako pierwsza poinformowała starsza siostra Demi na swoim Twitterze, zamieszczając wpis:

Odpoczywaj w pokoju, kocham Cię tato.

Demi nie pojawiła się przy tym na sesji zdjęciowej promującej kolejną edycję programu X Factor. Partick Lovato w ostatnich latach walczył z rakiem. Niestety, przegrał.