W ostatnich miesiącach płace szefów anten i redakcji w TVP za czasów rządzenia PiS budziły ogromne emocje. Tym razem ujawniono obecne pensje dyrektorów biur i agencji w TVP, czyli ile tak naprawdę zarabia ekipa TVP „za czasów Tuska”.

POPŁOCH i grobowa atmosfera w TVP po wyborach! „Nie wiedzą, co mówić na antenie”

 Jakie zarobki w TVP?

Sieć obywatelska Watchdog Polska zapytała władze TVP o to, ile zarabiają pracownicy „nowej” TVP. Natomiast stacja nie udzieliła takiej odpowiedzi zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa. Argumentowała też, że podanie stawek dziennikarzy mogłoby przyczynić się do zaproponowania korzystniejszych oferty przez konkurencję.

Teraz jak dowiedział się „Press”, najwyższa kwota wśród aktualnego szefostwa Telewizji Polskiej, czyli Tomasza Syguta wynosi 50 tys. zł brutto miesięcznie. Z kolei likwidator TVP Daniel Gorgosz dostaje niewiele mniej, bo 48,4 tys. zł brutto.

Dorota Szelągowska komentuje rewolucję w TVP: „Ten sposób zmian mi się nie podoba”

Telewizja ujawniła zarobki dyrektorów

Z kolei portal „Wirtualne Media” podaje, że najwięcej zarabia dyrektor Biura Reklamy Marcin Gudowicz, bo aż 45 tys. zł brutto. Mężczyzna już w latach 2011-2016 pracował w TVP na stanowisku dyrektorskim. Z kolei dyrektor Biura Programowego Sławomir Zieliński zarabia 30 tys. zł brutto miesięcznie – do 2016 r. zajmował to samo stanowisko oraz był szefem „Wiadomości” i redaktorem naczelnym dyrekcji programów informacyjnych TVP.

Anna Popek ujawnia kulisy zwolnienia z TVP: „Zrobili to przez telefon. Byłam w szoku” (WIDEO)

Daniel Gorgosz, likwidator w Telewizji Polskiej w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” podkreślił, że zarobki są znaczenie mniejsze od pensji Michała Adamczyka jako szefa TAI oraz gospodarza „Wiadomości” i „Strefy Starcia”.

Każdy z nas zarabia też znacznie mniej od Samuela Pereiry i Marcina Tulickiego, którzy odpowiadali merytorycznie za jedno biuro. My odpowiadamy za całą spółkę – podkreślił likwidator TVP.

pasekkozak