Page Six donosi, że Lisa Marie Presley (55 l.), która odeszła 12 stycznia 2023, zmarła z powodu komplikacji związanych z niedrożnością jelita cienkiego.Według dokumentów lekarza sądowego hrabstwa Los Angeles, jej oficjalną przyczyną śmierci były następstwa niedrożności jelita cienkiego.

Elvis Presley popełnił samobójstwo? To nie było przypadkowe przedawkowanie

Sekcja zwłok przeprowadzona w czwartek wykazała „terapeutyczne” poziomy oksykodonu i drugiego opioidu buprenorfiny w jej organizmie. Były też ślady leku przeciwpsychotycznego kwetiapiny. W raporcie zauważono, że te nie przyczyniły się do jej śmierci i „nie było dowodów na obrażenia lub indykacji morderstwa”.

Podobno niedrożność jelit cienkiego Lisy Marie Presley była spowodowana zrostami, które rozwinęły się po operacji bariatrycznej, procedurze odchudzania. Powody śmierci córki Elvisa Presley’a uznano za „naturalne”.

Lisa Marie Presley zmarła z powodu powikłań

Gdy znaleziono Lisę Marie Presley, sanitariusze podobno przeprowadzili reanimację w jej domu w Calabasas w Kalifornii, zanim przetransportowali ją do West Hills Hospital and Medical Center w Los Angeles.

Lisa Marie Presley była na drastycznej diecie przed śmiercią

Następnie ujawniono, że Presley została podłączona do aparatury podtrzymującej życie i wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Jej stan był ówcześnie krytyczny. W szpitalu wielokrotnie tracono tętno, po wielokrotnych próbach ratowania uznano ją za zmarłą.

Podobno jedyna córka ikony sceny muzycznej Elvisa Presleya i Priscilli Presley miała problemy żołądkowe w tygodniu przed tragedią.