W 2015 wybuchła głośna afera związana z tym, jak polskie modelki zarabiają w Dubaju. Miały one dostawać ogromne pieniądze za świadczenie usług seksualnych arabskim szejkom. Wszystko wyszło na jaw, gdy grupa blogerów zrobiła prowokację, podszyła się pod milionerów i proponowała fikcyjny wyjazd, na którym miało dochodzić do prostytucji. Wiele z nich przystawało na te warunki.

Abstrachuje nabijają się z modelek z Instagrama [VIDEO]

Piotr Krysiak ujawnia szczegóły tego biznesu w swojej nowej książce Dziewczyny z Dubaju. W swoim śledztwie dziennikarskim opierał się m.in. na aktach sądowych kobiet werbujących dziewczyny na takie wyjazdy. Zdradził, że brały w tym udział także te znane w show-biznesie.

Jedna z nich wygrała nawet konkurs Miss Polonia, druga zdobyła kilka europejskich tytułów, inna była uczestniczką popularnego programu Top Model, kolejna zagrała epizod w filmie Sfora, a jeszcze inna, jak pisała prasa, została dziewczyną popularnego serialowego aktora.

Część ekskluzywnych prostytutek pojawiła się na okładkach czy tak zwanych rozkładówkach popularnych magazynów dla mężczyzn: „Playboya” i „CKM-u”. Był to zresztą ich dodatkowy atut, a burdelmenedżerka za godzinę lub noc z „gwiazdą numeru” żądała znacznie większej kasy. Byli też klienci, którzy prosili właśnie o takie „gwiazdy”, niespecjalnie licząc się z kosztami.

Kobiety ukrywały, co robią tam przed najbliższymi. Zazwyczaj udawały, że jadą na sesję zdjęciową.

Miały chłopaków, partnerów, a niektóre nawet mężów i dzieci. Żaden z nich nie wiedział, co naprawdę robi jego wybranka. Większość twierdziła, że jeździ na sesje fotograficzne, targi motoryzacyjne czy budowlane.

Angelika Fajcht pozywa w sprawie płatnego seksu w Dubaju

Napisał, jakie kwoty potrafiły tam zarobić.

Proponowano dziewczynom po 500 euro dziennie za wyjazd. Zwykle każda z dziewcząt zarabiała tyle samo, bez względu na to, czy uprawiała z kimś seks. Według innego cennika, proponowano dwieście dolarów za towarzystwo, a jak będzie seks, to dodatkowe dwieście. Na jednym z wyjazdów jedna z modelek zarobiła 200 tysięcy euro!