W lutym 2023 roku media obiegła wieść o Polce, która podawała się za Madeleine McCann – zaginioną Brytyjkę, która zniknęła z portugalskiego kurortu w wieku 3 lat i nigdy nie została odnaleziona. 21-letnia Julia Wendell (znana też jako Julia Faustyna i Julia Wandelt) opublikowała w mediach społecznościowych liczne „dowody”, według których miała być zaginioną przed laty dziewczynką.

Polka z Wrocławia jest zaginioną Madeleine McCann? Rodzice 21-latki wydali OŚWIADCZENIE!

Choć początkowo dziewczyna zyskała szeroki rozgłos i pisały o niej media na całym świecie, a jej Instagramowe konto w krótkim czasie zyskało ponad milion obserwatorów, szybko zaczęły wychodzić na jaw coraz bardziej szokujące informacje, obalające teorię jakoby Julia była zaginioną Maddie. Gdy o sprawie zaczęło być coraz bardziej głośno, rodzice Julii, którzy nie chcieli się zgodzić na test DNA, wydali publiczne oświadczenie:

Chcielibyśmy zająć stanowisko w sprawie Julii, której to sprawa w ostatnich dniach obiegła internet i media w wielu krajach. Dla nas jako rodziny oczywiste jest, że Julia jest naszą córką, wnuczką, siostrą, siostrzenicą, kuzynką i pasierbicą. Mamy wspomnienia, mamy zdjęcia. Julia również posiada te zdjęcia, bo zabrała je z domu rodzinnego wraz z aktem urodzenia, a także licznymi wypisami ze szpitali. Zawsze staraliśmy się rozumieć wszelkie sytuacje, które działy się z Julią. Liczne terapie, leki, psychologowie i psychiatrzy – to wszystko Julka miała zapewnione. Nie była pozostawiona sama sobie. Groźby pod naszym adresem ze strony Julii, jej kłamstwa i manipulacje. Działalność w internecie. To wszystko widzieliśmy i próbowaliśmy temu zapobiegać, tłumaczyć, prosiliśmy by przestała.

Krzysztof Rutkowski komentuje sprawę Polki podającej się za Madeleine McCann

Julia Faustyna nie jest zaginioną Madeleine McCann

Ostatecznie sprawą Julii zajęła się podająca za detektywa Fia Johansson, znana w Internecie jako „perskie medium”. Kobieta stała się głosem Julii w mediach i jej głównym obrońcom przed coraz częściej pojawiającym się hejtem i krytyką. Obydwie kobiety wyjechały też z Polski do Stanów, ponieważ według słów medium: „Julia dostawała groźby śmierci”.

Niestety, również w USA coraz mniej osób wierzyło w teorię Julii o byciu Madeleine McCann. 21-latka razem z „perskim medium” pojawiła się nawet w słynnym amerykańskim talk-show „Dr. Phil”, jednak po programie na Polkę spadła fala krytyki i oskarżono ją, że próbuje się wybić na głośnej sprawie zaginionej dziewczynki.

Teraz w jednym z ostatnich wywiadów live przeprowadzonych na TikToku, Fia Johansson w końcu potwierdziła to, co większość internautów od dawna podejrzewała – samozwańcza detektyw otwarcie przyznała, że według jej ustaleń Julia nie jest Madeleine McCann i nie ma wątpliwości, kto jest jej biologiczną matką:

Jej matka jest z pewnością jej matką. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Teraz mogę to powiedzieć. Znaleźliśmy pewne fakty na temat Julii w trakcie śledztwa – wyznała, jednocześnie podkreślając, że wciąż nie jest pewna tożsamości biologicznego ojca dziewczyny.

Dla wielu nie jest to szokująca informacja, ponieważ jeszcze przed wylotem Julii do USA, w jej social mediach na krótką chwilę pojawiło się zdjęcie matki dziewczyny, na którym widać było uderzające podobieństwo do córki. Fotka szybko zniknęła z konta Julii, jednak dalej krążyła po TikToku czy Instagramie jako ostateczny dowód, że Julia nie jest Madeleine McCann. Niewątpliwie deklaracja Fii Johansson ostatecznie zamknie sprawę Polki podającej się za Maddie.

Niemiecka prokuratura: Madeleine nie żyje. Wskazuje na „dowody materialne”

IG: persianmedium

IG: persianmedium

IG: persianmedium

IG: persianmedium

IG: persianmedium

IG: persianmedium

pasekkozak

@julielouise1975 @Fia Johansson has confirmed that Julia is NOT Madeleine McCann. They are now looking into who her real father is. You can watch the full interview on Youtube, link is in my bio. #madeleinemccann #madeleinemccanncase #drfia #fiajohansson #missing #juliawendell #kidnap #UK ♬ original sound - Julie