Weston Coppola Cage jest najstarszym synem Nicolasa Cage’a i aktorki Christiny Fulton. A jego stryjecznym dziadkiem jest legendarny reżyser Francis Ford Coppola. W przeciwieństwie do syna, Nicholas Cage nie używał nazwiska Coppola, by zrobić karierę w branży. Aktor ukrywał ten fakt, bo chciał zapracować na swoje nazwisko bez pomocy słynnej hollywoodzkiej rodziny.

Nicholas Cage i jego 27-letnia ciężarna żona

Weston Coppola Cage jest prawdziwym metalowcem, a także ma na swoim koncie kilka filmowych ról. W 2019 roku otworzył się na temat swojej rodziny ojca, mówiąc:

Mój ojciec zapoznał mnie ze znaczeniem wielu zawiłości w aktorstwie, jego dynamiką […] Znaczenie przekazu, badanie tła postaci i tego wszystkiego […] Najlepszą radę aktorską, jaką otrzymałem, jest ta od mojego ojca. Powiedział mi o tym, jak ważne jest wykorzystanie wyobraźni, ekspresji i głosu – homeostazy wszystkich tych rzeczy razem, aby naprawdę wyrazić pragnienia twojej postaci.

Weston Coppola Cage

Weston poślubił Hilę Cage Coppolę w 2018 roku. Mają 4 dzieci: Luciana, Sorina oraz bliźniaczki Cyress i Venice. Jednak podobnie jak ojciec Weston nie został przy jednym małżeństwie. Wczśniej był związany z Danielle Cage (w latach 2013-2016) i Nikki Williams (w latach 2011-2012).

Co wy na to? Tak odmładza się Nicholas Cage

Weston Coppola Cage przez lata kierował 2 metalowymi zespołami Eyes of Noctum i Arsh Anubis, z których ten ostatni założył.

Mówiąc o swoim najstarszym synu w 2015 roku, Cage nazwał go „artystą totalnym”.

Może robić rzeczy, o których ja marzę… komponować muzykę, śpiewać, grać, rzeźbić i gotować, a teraz jest kochającym ojcem […] Widzenie syna z wnukiem jest najbliższe poczucia błogiego spełnienia, jakie kiedykolwiek miałem, wyznał Nicholas Cage.