WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

mikolaj-g-R1 mikolaj-g-R1

Co dzieci chcą dostać od świętego Mikołaja? Jakie cudowności marzą się im pod choinką?

Ikea nakręciła reklamę z udziałem maluchów. Dzieci miały poprosić Trzech Króli o podarunki. Prosiły o wymarzone zabawki, piękne gadżety.

Potem przyszła pora na drugi list. Tym razem dzieci miały napisać, co chciałyby dostać od rodziców.

Co się okazało?

Tym razem dziewczynki i chłopcy nie życzyli sobie prezentów. Żadnych drogich suwenirów. Chciały czegoś zupełnie innego.

Zobaczcie wideo. Choć reklama pochodzi z ubiegłego roku, wielu rodzicom może dać do myślenia również dziś.

YouTube Video

WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

WOW. Ta świąteczna reklama IKEA da rodzicom do myślenia

   
Beata Maj

Beata Maj - Head of Brand Content Redaktor Naczelna

Cenię gwiazdy, które inspirują i zarażają dobrą energią. Najchętniej piszę o polskich celebrytach - lubię tych, którzy mają do siebie dystans.

17 Komentarze
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Souvenir z francuskiego 🙂 [b]gość, 08-11-15, 21:09 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 21:04 napisał(a):[/b]Suwenirow. No jpdl. Present gift jak just chcecie angielskim blysnac. Sprawdzcie co znaczy souvenir.Nie wpadłas na to, że słowa można czerpać tez z innych języków niż angielski ? BTW słowo suwenir jest słowem ze słownika polskiego[/quote]

[b]gość, 08-11-15, 21:04 napisał(a):[/b]Suwenirow. No jpdl. Present gift jak just chcecie angielskim blysnac. Sprawdzcie co znaczy souvenir.Nie wpadłas na to, że słowa można czerpać tez z innych języków niż angielski ? BTW słowo suwenir jest słowem ze słownika polskiego

[b]gość, 08-11-15, 19:11 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 11:20 napisał(a):[/b]Takie marzenia typu, zeby rodzice zawsze byli razem, zeby poswiecali mu wiecej czasu maja nieszczesliwe dzieci! Dzieci szczesliwe nie maja takich marzen, bo nie maja problemow i lekow, ze rodzice sie rozwioda! I dlatego szczesliwe dzieci chca tylko zabawek:-)Haha! No tos mi dowalila 😀 Szczesliwe dzieci chca tylko zabawek… Powinnas znalezc sie w zbiorze aforyzmow. Pod D jak Debil.[/quote]A moim zdaniem pierwszy komentarz jest dość trafny. Nigdy nie bałam się rozwodu rodziców, że ktoś mnie zostawi etc. Zawsze miałam maximum uwagi, każdy się ze mną bawił, kiedy o to prosiłam i nie wpadłabym na to żeby chcieć rodziców, zamiast barbie, bo rodzice zawsze byli przy mnie. Zresztą trochę inne czasy. Ale problem jest złożony i pierwszy komentarz nie jest wcale głupi.

[b]gość, 08-11-15, 19:09 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 10:17 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 09:53 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 08:19 napisał(a):[/b]Cos w tym jest. Moja coreczka, 4 lata, ostatnio zapytala mnie o gwiazdy. Ja jej cos odpowiedzialam a potem powiedzialam, ze jak kiedys zobaczy spadajaca gwiazde to moze ja poprosic o cokolwiek zechce i to sie spelni. Myslalam, ze powie o jakiejs zabawce itp. A ona wtedy mnie rozbroila: wiesz, mamo (tym swoim lekko sepleniacym glosem), poprosilabym, zebysmy zawsze byli razem, ja, ty i tata. Tak mi sie cieplo wtedy zrobilo :)Taa jasne. Dzieci nie myślą o takich rzeczach. Dla nich najważniejsze są zabawki. Dlatego ta reklama to bzdura[/quote]Oj mysla 🙂 jak wiedza od koleżanek z przedszkola, ze zdarzają sie rozwody, to zaczynaja sie tego bać.[/quote]Nie bardzo rozumiem czemu mialabym zmyslac? Zeby sie na kozaku pochwalic?[/quote] Dzieci boją sie rozwodów.

[b]gość, 08-11-15, 11:20 napisał(a):[/b]Takie marzenia typu, zeby rodzice zawsze byli razem, zeby poswiecali mu wiecej czasu maja nieszczesliwe dzieci! Dzieci szczesliwe nie maja takich marzen, bo nie maja problemow i lekow, ze rodzice sie rozwioda! I dlatego szczesliwe dzieci chca tylko zabawek:-)Te bystrzejsze zwracają uwagę na cos wiecej poza własnym nosem i widza, ze rodzice kumpli z przedszkola sie rozwodzą, potrafią skojarzyć, ze to sie moze przytrafić, wiec troche sie tego boja.

[b]gość, 08-11-15, 11:20 napisał(a):[/b]Takie marzenia typu, zeby rodzice zawsze byli razem, zeby poswiecali mu wiecej czasu maja nieszczesliwe dzieci! Dzieci szczesliwe nie maja takich marzen, bo nie maja problemow i lekow, ze rodzice sie rozwioda! I dlatego szczesliwe dzieci chca tylko zabawek:-)Haha! No tos mi dowalila 😀 Szczesliwe dzieci chca tylko zabawek… Powinnas znalezc sie w zbiorze aforyzmow. Pod D jak Debil.

Suwenirow. No jpdl. Present gift jak just chcecie angielskim blysnac. Sprawdzcie co znaczy souvenir.

Tegoroczna reklama John Lewis na święta jest piękna i taka smutna!!:(

Jeszcze nie slyszalam o przyladku, zeby na komunie dzieci chcialy w prezencie wiecej czasu z rodzicami! Wrecz przesciguja sie w pomyslach! Teraz nie dasz dziecku laptopa, komputera, quada, smartfona to wielki foch! Rowery to obciach

[b]gość, 08-11-15, 10:17 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 09:53 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 08:19 napisał(a):[/b]Cos w tym jest. Moja coreczka, 4 lata, ostatnio zapytala mnie o gwiazdy. Ja jej cos odpowiedzialam a potem powiedzialam, ze jak kiedys zobaczy spadajaca gwiazde to moze ja poprosic o cokolwiek zechce i to sie spelni. Myslalam, ze powie o jakiejs zabawce itp. A ona wtedy mnie rozbroila: wiesz, mamo (tym swoim lekko sepleniacym glosem), poprosilabym, zebysmy zawsze byli razem, ja, ty i tata. Tak mi sie cieplo wtedy zrobilo :)Taa jasne. Dzieci nie myślą o takich rzeczach. Dla nich najważniejsze są zabawki. Dlatego ta reklama to bzdura[/quote]Oj mysla 🙂 jak wiedza od koleżanek z przedszkola, ze zdarzają sie rozwody, to zaczynaja sie tego bać.[/quote]Nie bardzo rozumiem czemu mialabym zmyslac? Zeby sie na kozaku pochwalic?

[b]gość, 08-11-15, 11:52 napisał(a):[/b]Tegoroczna reklama John Lewis na święta jest piękna i taka smutna!!:(Widziałam tą reklamę John Lewis aż się poryczałam; ; ((

Ladne sa te lampki w ksztalcie gwiazd ! Ma je ktos? Warto kupic?

[b]gość, 08-11-15, 09:53 napisał(a):[/b][quote][b]gość, 08-11-15, 08:19 napisał(a):[/b]Cos w tym jest. Moja coreczka, 4 lata, ostatnio zapytala mnie o gwiazdy. Ja jej cos odpowiedzialam a potem powiedzialam, ze jak kiedys zobaczy spadajaca gwiazde to moze ja poprosic o cokolwiek zechce i to sie spelni. Myslalam, ze powie o jakiejs zabawce itp. A ona wtedy mnie rozbroila: wiesz, mamo (tym swoim lekko sepleniacym glosem), poprosilabym, zebysmy zawsze byli razem, ja, ty i tata. Tak mi sie cieplo wtedy zrobilo :)Taa jasne. Dzieci nie myślą o takich rzeczach. Dla nich najważniejsze są zabawki. Dlatego ta reklama to bzdura[/quote]Oj mysla 🙂 jak wiedza od koleżanek z przedszkola, ze zdarzają sie rozwody, to zaczynaja sie tego bać.

Takie marzenia typu, zeby rodzice zawsze byli razem, zeby poswiecali mu wiecej czasu maja nieszczesliwe dzieci! Dzieci szczesliwe nie maja takich marzen, bo nie maja problemow i lekow, ze rodzice sie rozwioda! I dlatego szczesliwe dzieci chca tylko zabawek:-)

[b]gość, 08-11-15, 08:19 napisał(a):[/b]Cos w tym jest. Moja coreczka, 4 lata, ostatnio zapytala mnie o gwiazdy. Ja jej cos odpowiedzialam a potem powiedzialam, ze jak kiedys zobaczy spadajaca gwiazde to moze ja poprosic o cokolwiek zechce i to sie spelni. Myslalam, ze powie o jakiejs zabawce itp. A ona wtedy mnie rozbroila: wiesz, mamo (tym swoim lekko sepleniacym glosem), poprosilabym, zebysmy zawsze byli razem, ja, ty i tata. Tak mi sie cieplo wtedy zrobilo :)Taa jasne. Dzieci nie myślą o takich rzeczach. Dla nich najważniejsze są zabawki. Dlatego ta reklama to bzdura

Wow, na prawdę się popłakałam!

Cos w tym jest. Moja coreczka, 4 lata, ostatnio zapytala mnie o gwiazdy. Ja jej cos odpowiedzialam a potem powiedzialam, ze jak kiedys zobaczy spadajaca gwiazde to moze ja poprosic o cokolwiek zechce i to sie spelni. Myslalam, ze powie o jakiejs zabawce itp. A ona wtedy mnie rozbroila: wiesz, mamo (tym swoim lekko sepleniacym glosem), poprosilabym, zebysmy zawsze byli razem, ja, ty i tata. Tak mi sie cieplo wtedy zrobilo 🙂