Russell Brand, brytyjski komik, stanął w obliczu oskarżeń o napaść seksualną zgłoszonych przez kilka kobiet. Policja otrzymała doniesienie o napaści seksualnej po publikacji tych oskarżeń przez różne media. Z tego powodu występy komika zostały przełożone przez organizatorów, mimo że Brand stanowczo neguje stawiane mu zarzuty.

Russel Brand oskarżony o napaść seksualną

W związku z oskarżeniami o napaść seksualną agencja talentów i jego wydawca zakończyły współpracę z Brandem, a jego występy zostały odwołane.

Russel Brand szczerze o swojej byłej żonie, Katy Perry

Russell Brand zaprzecza oskarżeniom o napaść seksualną zgłoszoną przez cztery kobiety w dokumencie telewizyjnym Channel 4 oraz w gazetach „The Times” i „Sunday Times”. Oskarżycielki, których nazwisk nie ujawniono, obejmuje trzy kobiety. Pierwsza twierdzi, że została zgwałcona podczas związku z nim, gdy miała 16 lat. Inna kobieta twierdzi, że Brand zgwałcił ją w Los Angeles w 2012 roku. Londyńska policja metropolitalna oświadczyła, że odkąd oskarżenia stały się publiczne, otrzymała kolejne „zgłoszenie o napaści seksualnej, które miało miejsce w Soho, w centrum Londynu w 2003 roku”. To trzy lata przed najwcześniejszą z rzekomych napaści, o których donosiły media.

Russel Brand i Katy Perry rozstali się z powodu narkotyków?

Policja nie ujawniła nazwiska rzekomego sprawcy jako Branda, ale odniosła się do oskarżeń gazet i telewizji w swoim oświadczeniu. Policja wezwała „każdego, kto uważa, że może być ofiarą przestępstwa seksualnego, niezależnie od tego, jak dawno to się wydarzyło, aby się z nią skontaktował”.