Małżeństwo Kate Middleton i Księcia Williama jest uznawane za bardzo udane, a wręcz wzorowe. Pięknie ubrana, zawsze szczęśliwa i uśmiechnięta na zdjęciach Kate stała się już normą.

Tym większy szok wywołało zdjęcie…posiniaczonej i zakrwawionej Kate, które trafiło na plakaty w europejskich miastach. Co się stało?!

Co się stało z twarzą księżnej Kate? TO BOTOKS?!

Zdjęcie pobitej Księżnej Kate przeraziło rodzinę królewską!

W kilku krajach Europy pojawiły się plakaty przedstawiające Kate Middleton jako ofiarę przemocy domowej. Na zdjęciu w programie graficznym naniesiono skaleczenia i siniaki na twarz żony księcia Williama, a napis na plakacie głosi:

Zgłosiła go, ale: nikt jej nie uwierzył, została sama, nie była chroniona – on nie został zatrzymany. I tak została zabita.

Kryzys w małżeństwie Kate i Williama? Znowu dali do myślenia

Plakat wywołał ogromne oburzenie i dezorientację wśród przerażonych Brytyjczyków, dla których związek Kate i Williama jest stawiany za wzór, a obydwoje mają status ulubieńców Wielkiej Brytanii. Oburzenia nie kryje również rodzina królewska, która jak poinformował „Daily Mail” nie była niczego świadoma!

Chociaż w pierwszej chwili można pomyśleć, że Kate postanowiła przyznać się do bycia ofiarą przemocy domowej i tego, że William regularnie ją krzywdzi, prawda okazała się być zupełnie inna – plakat jest efektem kampanii, mającej na celu położyć kres przemocy domowej wobec kobiet. Plakaty pojawiły się na przystankach autobusowych i tablicach ogłoszeniowych w Mediolanie oraz w miasteczku Los Alcazares na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Dlaczego jednak znalazła się tam księżna Kate? Chociaż księżna Cambridge od wielu lat czynnie działa na rzecz potrzebujących, jej wizerunek został użyty bez jej wiedzy i zgody!

Zdjęcie pobitej i zakrwawionej Księżnej Kate przeraziło rodzinę królewską!

Kate Middleton, fot. Instagram: alexsandropalombo

Głos w tej kontrowersyjnej sprawie zabrał autor plakatów – włoski artysta i aktywista ALexsandro Palombo.

W odpowiedzi na atak i zbulwersowanie odparł, że „chce zwrócić uwagę na słabe reakcje polityków w kwestii problemu przemocy ze względu na płeć” oraz „podkreślić nieskuteczność systemu wsparcia i ochrony ofiar”.

Użycie twarzy księżnej Kate miało wywołać szok u widza i przykuć uwagę. Jak się jednak okazuje, nie tylko wizerunek Kate został użyty bez jej zgody – oberwało się również wiceprezydent USA Kamali Harris, hiszpańskiej Królowej Letycji, szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz kilku kobietom związanym z polityką.

Chociaż cel kampanii jest niewątpliwie szlachetny a tematyka bardzo istotna, to jednak kontrowersyjne plakaty oraz tłumaczenia się Alexsandro nie zostały odebrane przychylnie przez internautów. Pojawiły się krytyczne komentarze:

Nie jesteś zabawny. Nie używaj wizerunku kobiet, które nie udzieliły ci upoważnienia.

To jawne wprowadzanie w błąd.

Wygląda na to, że komuś brakuje szacunku.

Ale historia!

Eksperci od mowy ciała o księżnej Kate. W takiej sytuacji postawiła Williama

Kate Middleton uchwycona z głupią miną

Księżna Kate na premierze nowego filmu z Jamesem Bondem

Księżna Kate na premierze nowego filmu z Jamesem Bondem

Księżna Kate w pikowanej kamizelce lansuje nowy trend?

Księżna Kate podczas wizyty w Irlandii Północnej fot. PA Images / Forum

Księżna Kate fot. Backgrid UK / Forum