22-letnia influencerka Gabby Petito zmarła z powodu uduszenia. Taką informację przekazał podczas wtorkowej konferencji prasowej koroner Teton Brent Blue.

Świadek widział kłótnię w restauracji zamordowanej blogerki Gabby Petito i jej narzeczonego

Dlaczego zmarł Gabby Petito?

Pełne wyniki autopsji pojawiły się ponad 3 tygodnie po odnalezieniu jej ciała w Parku Narodowym Grand Teton. 21 września koroner hrabstwa Teton Brent Blue ogłosił, że Petito zmarła w wyniku zabójstwa, ale dalsze ustalenia dotyczące jej przyczyny śmierci nie zostały początkowo ujawnione.

Koroner powiedział we wtorek dziennikarzom, że zgodnie z prawem stanu Wyoming nie jest w stanie ujawnić wielu szczegółów autopsji. Odmówił podania informacji, czy Petito została uduszona ręcznie, czy też użyto jakiegoś przedmiotu, jednak potwierdził, że jej ciało było na zewnątrz przez 3 do 4 tygodni. Dodał również, że Petito nie była w ciąży w chwili śmierci.

Petito i jej narzeczony, Brian Laundrie, wyruszyli w lipcu w podróż przez kraj, podróżując z Florydy do Nowego Jorku swoim białym wanem. Następnie para wybrała się zachód Stanów Zjednoczonych. Petito udokumentowała ich przygody na swoim kanale YouTube i planowała założyć bloga o ich nowym stylu życia „w drodze”.

Znaleziono ciało, które prawdopodobnie należy do Gabby Petito, zaginionej blogerki

Podróż pary wydawała się iść dobrze, do mementu, gdy pod koniec sierpnia Petito przestała odzywać się do swojej mamy, Nicole Schmidt. Ponad 2 tygodnie po ich ostatniej rozmowie Schmidt dowiedziała się, że Brian Laundrie po kryjomu wrócił sam do domu swoich rodziców na Florydzie.

Zaginięcie Petito zgłoszono dopiero 11 września, 10 dni po tym, jak rzekomo Laundrie wrócił na Florydę. Od 15 września trwa ogólnokrajowy pościg za Laundriem, jako głównym podejrzanym w morderstwie Petito.

Odbył się pogrzeb Gabby Petito. Najbliżsi chcą upamiętnić ją w wyjątkowy sposób