Żora Korolyov znany między innymi z programu „Taniec z gwiazdami” zmarł w wieku 34-lat tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2021 roku. O śmierci mężczyzny poinformował piosenkarz Czadoman na swoim profilu facebookowym oraz partnerka Żory.

Gwiazdy żegnają Żorę Korolyova – „To jest jakiś okrutny żart”

Żora Korolyov będzie pochowany w Warszawie. Są wyniki sekcji zwłok

Do pożegnalnych wpisów i kondolencji dołączyło wielu celebrytów, którzy mieli okazję poznać tancerza. Jego tanecznymi partnerkami były takie gwiazdy jak: Agnieszka Cegielska, Dominika Gwit, Karolina Gorczyca czy Kasia Cerekwicka.

Według pierwszych nieoficjalnych doniesień przyczyną śmierci tancerza miało być zapalenie mięśnia sercowego.

Krótko po śmierci Żory w mediach pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat przyczyny jego zgonu. Sama Iwona Pavlović w rozmowie z „Faktem” przyznała, że Żora Korolyov zmarł w bardzo tajemniczy sposób.

Coraz większa absurdalność spekulacji i teorii spiskowych sprawiła, że ostatecznie głos zabrała partnerka Żory, Ewelina Bator, która poprosiła fanów o zaprzestanie spekulowania o przyczynach śmierci tancerza do momentu aż nie zostaną ujawnione wyniki sekcji zwłok.

Według informacji przekazanych przez „Super Express” prokuratura posiada już wyniki sekcji zwłok tancerza i zna przyczynę jego śmierci, jednak informacja ta nie zostanie podana do publicznej wiadomości:

Informuję, że prokuratura dysponuje wstępnymi wynikami przeprowadzonej sekcji zwłok. Dobro postępowania, jak również rodziny zmarłego nie pozwala na ich przedstawienie. Wskazuję przy tym, że prokuratura oczekuje na ostateczną opinię sądowo-lekarską, dotyczącą przyczyny zgonu pokrzywdzonego – przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz.

Z kolei Ewelina Bator w nowym wpisie na Instagramie podała informację o dacie i miejscu pogrzebu Żory – msza żałobna odbędzie się w środę 5 stycznia 2022 roku o godzinie 13:30. Uroczystość będzie miała miejsce we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie.

Następnie tancerz spocznie na Cmentarzu Północnym. Kobieta przekazała też, że podczas mszy żałobnej będzie można wziąć udział w zbiórce pieniędzy na leczenie chorego na białaczkę limfoblastyczną 26-letniego Karola:

Chciałam Wam też powiedzieć, że Żora dał nam kolejny znak. Każdy, kto Go znał, wie, że pomagał zawsze i bezwarunkowo. Wystarczyło popatrzeć w Jego oczy, żeby zobaczyć tam ogrom dobra i miłości. W Jego imieniu my dalej będziemy nieść to DOBRO. Podczas mszy żałobnej będzie można pomóc choremu na ostrą białaczkę limfoblastyczną Karolowi. Dostałam tę prośbę od kilku osób mocno związanych z Karolem- wiem, że to znak, który Żorka dał z nieba” – napisała ukochana zmarłego tancerza.

Córka Żory Korolyova żegna tatę. Łzy cisną się do oczu od tych słów…

„Widziałam i całą sobą czułam rozpacz mojego dziecka” – była żona Żory Korolyova żegna go we wzruszającym wpisie

scena z: Żora Korolyov, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Żora Korolyov, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

dominika-gwit-zora-korolyov-pt-06-wynik

scena z: Żora Korolyov, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA