Twórcy kanału AbstrachujeTV (Rafał Masny, Cezary Jóźwik i Robert Pasut) od lat publikują w sieci filmiki, które w krzywym zwierciadle pokazują sceny z życia, portale społecznościowe czy grupy społeczne. Na kanale znajdziemy wiele nagrań w tym serie m.in. „Co myślimy….”, „Co mówią…”, „Czego NIE mówią…”

Abstrachuje nabijają się z modelek z Instagrama [VIDEO]

AbstrachujeTV ma kłopoty po filmie o farmaceutach

Kilka dni temu na kanale AbstrachujeTV pojawił się nowy filmik z serii „Czego NIE mówią”, w którym twórcy parodiują farmaceutów. O filmiku, który już ma  ponad 1,5 mln wyświetleń, zrobiło się niezwykle głośno. Masny, Jóźwik i Pasut, którzy wcielili się w rolę farmaceutów są niemili dla pacjentów, udzielają im nonsensownych porad, a ich gesty i zachowania są niekiedy wulgarne i niestosowne. Nikogo chyba nie zdziwi, że nagranie oburzyło Naczelną Izbę Aptekarską.

1 lutego br. Abstrachuje.TV nagrali film rzekomo obrazujący pracę farmaceuty w aptece. Niestety zamiast śmiechu…

Gepostet von Naczelna Izba Aptekarska am Donnerstag, 6. Februar 2020

Naczelna Izba Aptekarska chce od AbstrachujeTV usunięcia filmu

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że „W trybie przedsądowego wezwania do dobrowolnego zaniechania działań naruszających prawo oraz dobra osobiste, NIA zażądała od Abstrachuje.TV usunięcia filmu „Czego NIE mówią: APTEKARZE” oraz ujawnienia personaliów twórców filmu”. Portal otrzymał także oświadczenie od rzecznika Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Dobry żart polega na tym, że śmieszy obie strony – nie tylko jego autorów, ale również osoby czy grupę osób będących jego obiektem, które w naturalny sposób stają się częścią publiczności. Pokazanie pracy farmaceutów w tzw. „krzywym zwierciadle”, przy zachowaniu pewnych standardów, mogłoby być naprawdę ciekawym wyzwaniem. Niestety, w tym konkretnym przypadku wyraźnie zabrakło odpowiedniego wyczucia. Być może dlatego, że Internet coraz chętniej premiuje prymitywne filmy coraz częściej przekraczające granice dobrego smaku. Liczy się głównie poszerzanie zasięgów i „klikalność”, bez względu na to czy ktoś po drodze może poczuć się zniesmaczony. Czy taki był cel autorów tej produkcji? Jeśli tak, to został on osiągnięty w stu procentach – mówi Tomasz Leleno z Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Maffashion maluje Czarkowi Jóźwikowi brwi?

AbstrachujeTV komentuje aferę

Portal Wirtualnemedia.pl zwrócił się z prośbą o komentarz do AbstrachujeTV. Rafał Masny, współtwórca kanału i członek zarządu Abstra, wyjaśnił, że parodiujących filmików na ich kanale jest cała masa i nigdy nie mieli na celu obrazić którejkolwiek z parodiowanych grup społecznych. Dodał też, że nikt, nigdy wcześniej nie żądał od nich usunięcia nagrania.

Jako Abstrachuje.TV od ponad 7 lat publikujemy filmy komediowe, parodiujące codzienne zachowania Polaków. W krzywym zwierciadle ukazujemy przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. Na naszym kanale pojawiło się już 268 materiałów wideo. Nigdy wcześniej przedstawiciele żadnego ze środowisk nie wezwali nas do usunięcia któregokolwiek z nich. Wynika to z prześmiewczej konwencji, przerysowanych sytuacji i użycia hiperboli. W tym wypadku sytuacja jest aż nazbyt oczywista, gdyż odcinek zatytułowano „Czego NIE mówią: APTEKARZE”. Dlatego odczytanie go jako „filmu rzekomo obrazującego pracę farmaceuty w aptece” (jak na Twitterze napisał rzecznik prasowy NIA) jest absurdalne. Naszą intencją nigdy nie było obrażanie przedstawicieli którejkolwiek z parodiowanych przez nas grup społecznych lub zawodowych, co od lat doskonale rozumieją miliony naszych widzów. Uważamy, że nikt nie chciałby żyć w kraju, w którym za publikację parodii idzie się do sądu -powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ TEŻ:

Maffashion i Czarek Jóźwik ROZSTALI SIĘ! O zerwaniu opowiedzieli na Instagramie

Maffashion i Czarek Jóźwik tak dużo jeszcze nie pokazali

Robert Pasut został najładniejszą dziewczyną na polskim FB