Agnieszka Hyży jest szczęśliwą mężatką. W lipcu 2015 roku dziennikarka poślubiła w Rzymie Grzegorza Hyży. Owocem ich relacji jest 2-letni Leon. Para wychowuje wspólnie także córkę celebrytki z pierwszego małżeństwa, 10-letnią Martę oraz 11-letnich bliźniaków, synów z poprzedniego związku muzyka. I choć zarówno prezenterka Polsat Cafe, jak i jej mąż, dbają o prywatność swoich bliskich, 38-latka chętnie wyraża opinie na temat różnych, społecznych tematów. Ostatnio zdecydowała się powiedzieć kilka szczerych słów na temat świadczeń „500 plus”.

Paulina Rzeźniczak prezentuje NAGI ciążowy brzuch i odpowiada na serię pytań o dziecko! (FOTO)

Agnieszka Hyży mówi szczerze o świadczeniach „500 plus”

Świadczenia socjalne od zawsze wywoływały w społeczeństwie wiele emocji. I choć nikt nie ma wątpliwości, że osoby biedne i potrzebujące powinny je otrzymywać, od lat kontrowersje budzi kwestia pobierania „500 plus” przez ludzi bogatych. Co na ten temat ma do powiedzenia Agnieszka Hyży?

My dostajemy do kieszeni, ale my również musimy przecież z tej kieszeni oddać. To są pieniądze, które są wypracowane przez naszą pracę. Więc ludzie, którzy zarabiają dużo, rozliczają się w Polsce, płacą w Polsce podatki, prowadzą tutaj firmy, w odpowiedniej skali przekazują pieniądze do państwa. Więc trudno powiedzieć „nie należy ci się” – powiedziała w jednym z ostatnich wywiadów.

Katarzyna Bosacka u Małgorzaty Ohme mówi o rozstaniu po 26 latach małżeństwa

Dziennikarka wspomniała też, że pieniądze, które rozdysponowywane są w ramach świadczeń społecznych „to nie są pieniądze, które biorą się z chmur”. Czy gwiazda Polsat Cafe uważa, że tego typu programy są złe? Absolutnie nie. 38-latka sądzi, że takie zastrzyki gotówki niektórym rodzinom naprawdę ułatwiają funkcjonowanie i są im bardzo potrzebne. Ważne jest jednak, by korzystać z nich we właściwy sposób. Tym samym Agnieszka zwróciła uwagę na istotną kwestię.

Inny jest problem taki, że, niestety, są rodzice, którzy nie do końca spożytkowuj te środki rzeczywiście na cele związane z dziećmi. To jest smutne, ale to jest rozmowa bardziej polityczna, jak uszczelnić ten system, albo bardziej, jak dawać wędkę, a nie rybę. Bo jesteśmy społeczeństwem, które w wielu takich sytuacjach, niestety, jest nieporadne i bezradne. Natomiast pomysł odkładania pieniędzy na subkonto i za lat 18 przekazanie fajnej, okrągłej sumy – bo przecież za chwilę 800+ dziecku, to jest kapitał dla niego – myślę, że jest to bardzo odpowiedzialne i godne naśladowania – przyznała Hyży.

Zgadzacie się z Agnieszką?

Niespodzianka! Paris Hilton została mamą po raz drugi

Agnieszka Hyży, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Agnieszka Hyży, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Agnieszka Hyży, SK:, , fot. Niemiec/AKPA