Anna Lewandowska do tej pory nie komentowała wypowiedzi polityków i nie wtrącała się w ruchy społeczne, co przeszkadzało wielu jej fanom.

Anna Lewandowska poroniła

Anna Lewandowska tym razem powiedziała „dość”. W poruszającym wpisie na swoim profilu na Instagramie wyznała, że kilka lat temu poroniła. Sprowokowała ją do tego wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że dzietność w Polsce jest niska, bo kobiety piją dużo alkoholu.

Słowa polityka PiS rozwścieczyły tysiące Polek, w tym wiele znanych kobiet, nawet Lewandowską.

DOŚĆ! Jestem zła, gdy widzę, że politycy w niesprawiedliwy sposób oskarżają kobiety, zamiast dostrzegać realne problemy. Jako kobieta i matka czuję się bardzo dotknięta ostatnimi wypowiedziami. Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia. Według statystyk co piąta para w Polsce bezskutecznie stara się o dziecko. Stres, problemy ze zdrowiem czy z hormonami powodują, że nie tylko zajście w ciąże jest problemem, ale również jej utrzymanie. Nie oceniajmy zatem kobiet, które często w ciszy, walczą wszelkimi sposobami i środkami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski… — napisała Anna Lewandowska na swoim profilu na Instagramie.