Była gwiazdą “Pierwszej miłości” i jedną z najpiękniejszych aktorek. Tak dzisiaj zarabia na życie

Angelika Kujawiak, fot. Instagram Angelika Kujawiak, fot. Instagram

Przez lata przyciągała uwagę widzów i była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy serialu. Dziś jej życie wygląda zupełnie inaczej, a jej zawodowa droga potoczyła się w kierunku, którego mało kto by się spodziewał. Angelika Kujawiak zniknęła z ekranów, ale wcale nie przestała działać.

Tak wyglądały początki Angeliki Kujwiak

Jeszcze kilkanaście lat temu była jedną z tych twarzy, które widzowie kojarzyli niemal od razu. Pojawiała się regularnie na ekranie, grała w popularnym serialu i przyciągała uwagę nie tylko talentem, ale też urodą.

Mowa tutaj o Angelice Kujawiak, która urodziła się 4 stycznia 1988 roku w Warszawie, ale dużą część młodości spędziła w Olsztynie. Już wtedy interesowała się aktorstwem i sceną, co nie było jedynie chwilową fascynacją. Jako dziecko uczęszczała do kółka teatralnego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. To właśnie tam stawiała swoje pierwsze kroki i uczyła się pracy z tekstem, emocjami oraz publicznością. Takie miejsca często są początkiem wielu aktorskich historii i w jej przypadku nie było inaczej.

Zobacz więcej: Luksusowa posiadłość Wersow i Friza wystawiona na sprzedaż. Mamy zdjęcia

Później zdecydowała się pójść o krok dalej i ukończyła policealne studium aktorskie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. To już był etap bardziej świadomego wyboru zawodu i budowania przyszłości. Nie była więc osobą, która „przypadkiem trafiła do telewizji”. Za jej obecnością na ekranie stały lata przygotowań i pracy.

„Pierwsza miłość” zmieniła wszystko

Największy przełom w jej karierze przyszedł wraz z rolą w serialu „Pierwsza miłość”. To właśnie tam wcielała się w Darię Pakulską, czyli  bohaterkę, którą widzowie bardzo szybko zapamiętali.

Serial był jednym z najpopularniejszych w Polsce, a młoda obsada przyciągała sporą widownię. Daria była częścią grupy przyjaciół, w której znajdowali się m.in. Sabina, Błażej, Ola i Mikser.

Jej postać wyróżniała się temperamentem i emocjonalnością. Nie brakowało dramatów, kłótni i burzliwych relacji, które budowały napięcie w serialu. Szczególnie zapadł w pamięć jej związek z Błażejem oraz konflikty z Sabiną. To były wątki, które widzowie śledzili z dużym zaangażowaniem.

Kubicka po rozstaniu z Baronem Kubicka przeżywa trudne chwile. Z tym sobie nie radzi

Aktorka była związana z „Pierwszą miłością” przez około sześć lat, choć z przerwami. W świecie seriali to naprawdę długi czas, który pozwala zbudować rozpoznawalność. Około 2016 roku jej postać zniknęła z produkcji. Co ciekawe, nie było żadnego dramatycznego zakończenia, które widzowie mogliby zapamiętać.

Jej wątek został po prostu wygaszony. Daria zniknęła z serialu, a historia potoczyła się dalej bez niej. Dla wielu fanów było to dość zaskakujące, bo była jedną z tych postaci, które w naturalny sposób przyciągały uwagę.

Kariera po serialu

Po odejściu z „Pierwszej miłości” aktorka nie zniknęła od razu z branży. Nadal pojawiała się w różnych produkcjach, choć już nie tak regularnie. Widzowie mogli zobaczyć ją w takich serialach jak „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe” czy „Korona królów. Jagiellonowie”. Były to jednak role bardziej epizodyczne.

Występowała również na scenie teatralnej, m.in. w Teatrze Starym w Lublinie. To pokazuje, że nie ograniczała się tylko do telewizji. Z czasem jednak jej obecność w mediach zaczęła się wyraźnie zmniejszać. Coraz rzadziej pojawiała się na ekranie, aż w końcu całkowicie z niego zniknęła.

Dziś Angelika Kujawiak funkcjonuje już poza światem telewizji. Jak wynika z jej aktywności w mediach społecznościowych, zajmuje się czymś zupełnie innym. Pracuje jako doradca ubezpieczeniowy, co dla wielu może być zaskakującą zmianą. To zupełnie inna branża wymagająca innych kompetencji i podejścia.

Na jej profilach w mediach społecznościowych można zobaczyć aktualne zdjęcia. I trzeba przyznać, że trudno od razu połączyć je z dawną Darią.

Zobacz więcej: Michał Milowicz z młodszą o 13 lat partnerką na wakacjach. Widoki, jak z pocztówki
Angelika Kujawiak, fot. Polsat
Angelika Kujawiak, fot. Polsat
Angelika Kujawiak, fot. Polsat
Angelika Kujawiak, fot. Polsat
Angelika Kujawiak, fot. Instagram
Angelika Kujawiak, fot. Instagram
Angelika Kujawiak, fot. Instagram
Angelika Kujawiak, fot. Instagram
 

Klaudia Smyk - Redaktor

Klaudia Smyk, redaktorka serwisu Kozaczek.pl. Zajmuje się tematyką show-biznesową. Ukończyła dziennikarstwo na UKSW w Warszawie. Recenzuje książki oraz interesuje się branżą beauty. Wcześniej pracowała jako specjalistka ds. influencer marketingu oraz asystentka influencerów.

1 Komentarz
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Moi ?