Cezary Pazura broni Radia Maryja [VIDEO]

k868 k868

Cezary Pazura dał się poznać z różnych stron – jako aktor, producent, komik. Teraz pokazuje oblicze osoby tolerancyjnej i otwartej na innych. W rozmowie z telewizją Trwam Pazura stwierdził, że Radio Maryja jest potrzebne.

Kościół zawsze we współczesnej historii był dyskryminowany, moja mama, gdy poszedłem do komunii, została zwolniona z pracy. Można więc powiedzieć, że byliśmy prześladowani za wiarę – stwierdził aktor.

– Jeżeli w naszym kraju w 2010 roku może istnieć meczet, to dlaczego ma nie istnieć Radio Maryja? (…) Jeżeli jest grupa zapaleńców, którzy to radio robią, nie wolno im przeszkadzać – mówił Pazura.

Zobaczcie cały wywiad.

\"\"

\"\"

 
Beata Maj

Beata Maj - Head of Brand Content Redaktor Naczelna

Cenię gwiazdy, które inspirują i zarażają dobrą energią. Najchętniej piszę o polskich celebrytach - lubię tych, którzy mają do siebie dystans.

67 Komentarze
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Pazura kłamie, że jego mamę wyrzucono z pracy!!!Jego mama przed i po komunii Cezara pracowała przy formach wtryskowych w ZSP Niewiadów. Razem ze mną pani Jadwiga działała w Związku Zawodowym Przemysłu Elektromaszynowego. Nikt jej z powodów religijnych nie szykanował, a tym bardziej nie wyrzucił z pracy. Pewnie się wstydzi oglądając bzdury rozgłaszane przez Czarka.

no nieżle nieżle

Pazura kłamie, że jego mamę wyrzucono z pracy!!!Jego mama przed i po komunii Cezara pracowała przy formach wtryskowych w ZSP Niewiadów. Razem ze mną pani Jadwiga działała w Związku Zawodowym Przemysłu Elektromaszynowego. Nikt jej z powodów religijnych nie szykanował, a tym bardziej nie wyrzucił z pracy. Pewnie się wstydzi oglądając bzdury rozgłaszane przez Czarka.

Ludzie dajcie spokój temu aktorowi konentrujcie sie na jego aktorstwie kto ma jakie poglady to jego indywidualna sprawa. Czepiacie sie o jego rozwód koscielny a z tego co mi wiadomo jego poglady na temat tego radia sa niezmienne od dłuzszego czasuZachowuje sie chłop inaczej niz wymaga tego dziś “dobry obyczaj” , wbrew masie i niemodnie i odrazu gromy na niego rzucacie. Homoseksualiści chcą dzieci adoptować i to nikogo nie rusza a tutaj taka wrzawa

Facet chce kolejnego rozwodu kościelnego. Jak żałosnym trzeba być, żeby tak podlizwyać się księżom. Ocencie sami. Tu nie ma żadnej odwagi. Młoda żonka ciśnie na ślub kościelny, a ten buc, oportunistycznie, wchodzi komuś w tyłek. Cezary Pazura to oportunista. Jak z niego taki katolik to co robi u boku trzeciej żony. Ci co stoją w pierwszej ławce w kościele najwięcej mają na sumieniu. Taka jest rzeczywistość. Słuchałem tego wywiadu w radiu. Załosne.

Jasne, że Radio Maryja ma prawo działać. Ale działać jak każdy inny nadawca, bez szczególnych przywilejów. Rydzyk ma ułatwienia w zdobywaniu koncesji, ulgi podatkowe ect. (o sprawie nierozliczonej zbiórki na stocznię nie wspomnę). Dopóki to nie zostanie rozliczone, nie media powinny wypominać RM niejasne kwestie z przeszłości…

BTW: z tego co wiem, nikt nie planuje zamykać toruńskiej rozgłośni. O co więc tyle krzyku? A skoro mówimy o wolności słowa, to katolikom jej nikt nie ogranicza. Mamy natomiast idiotyczny przepis o “obrazie uczuć religijnych”, przez który za wygłoszenie opinii ”urażającej” katolików (bo nie oszukujmy się, za obrazę Mahometa czy Buddy nikogo w Polsce nie będzie prokuratura ścigać) grozi kara pozbawienia wolności…

gość, 05-12-10, 16:10 napisał(a):szacun za wygloszenie niepopularnej opinii, ok. ale czy on kiedys tego sluchal? ja tak. to co sie wyprawia w tym radiu, wola o pomste do nieba. w dodatku podszywa sie owe radio pod chrzescijanska ideologie, a szerzony jest w nim jak by to nazwal kaczynski ‘przemysl pogardy’. szastanie faktami i naginanie ich. a rydzyk i ’zapalency’ nie robia tego z pasji tylko z chciwosci. i w cudzyslowie, a nie cudzyslowiu. tyleTeż racja. Trzeba umieć odróżnic wiarę od fanatyzmu ! a rydzyk to szatan!!! nic dodać nic ując

Brawo Panie Pazura za odwage!! Popieram kazde Pana slowo. Nie slucham Radia Maryja,ale sa ludzie ktorzy to robia,dlaczego ich ograniczac??

gość, 06-12-10, 08:31 napisał(a):Panie Pazura ja też wierzę w Boga,ale to co głosi radio maryja to nie tylko obraża mnie,ale samą Matkę Boską …..Nalezy odróznić słowo Boże od napastliwej zawiści głoszonej w tym radiu….Dziekuję i proszę o przemyślenie…Racja racja racja! Dziękuję za uwagę!

A ja jestem ciekawa ile z osób, które tak krytykują Radio Maryja tak naprawdę kiedyś słuchała tego radia? Zapewne te komentarze opierają się na jakichś wyrwanych z kontekstu wypowiedziach z Radio Maryja.

Trochę się spóźniliście bo to zostało nagrane w kwietniu

Panie Pazura ja też wierzę w Boga,ale to co głosi radio maryja to nie tylko obraża mnie,ale samą Matkę Boską …..Nalezy odróznić słowo Boże od napastliwej zawiści głoszonej w tym radiu….Dziekuję i proszę o przemyślenie…

Zgadzam sie ze kazdy ma prawo do wiary w co chce i Radio Maryja, tak jak i meczet, maja prawo istniec. Jednak sadze ze problem polega w tym ze Radio Maryja jest uzywane do, by powiedziec delikatnie, nietolerancyjnego przeslania. Gdyby ktos z meczetu tego typu rzeczy mowil, postawa wielu osob bylaby juz inna. Nie wazne w co wierzysz – nie uzywaj platformy religijnej do rozsylania nienawisci.

gość, 05-12-10, 21:26 napisał(a):szkoda, że taki wierzący a wybiera z religii tylko to, co mu na rękę, typowy moher Typowy przygłup twojego pokroju tradycyjnie bełkocze i bredzi jak głąby z Wybiórczej

Brawo za odwagę,mój dziadek też miał spore problemy z partią, kiedy przyszedł do kościoła na komunię mamy i wujka.Był ideowym człowiekiem,po tym co mu zgotowano poźniej z podrzuconymi papierami,zwątpił w partię i zrezygnował,chociaż zawsze do końca robił wiele dla ludzi nie myśląc o sobie.

szkoda, że taki wierzący a wybiera z religii tylko to, co mu na rękę, typowy moher

gość, 05-12-10, 12:46 napisał(a):MĄDRY CZŁOWIEK. JAKO JEDEN Z NIELICZNYCH ROZUMIE CZYM JEST WOLNOŚĆ DEMOKRACJA I TOLERANCJA – TERMIN NADUZYWANY TERAZ W MEDIACH. JAK TOLERUJEMY GEJÓW TO DLACZEGO MAMY NIETOLEROWAC KATOLIKOW???chociażby dlatego że nie tolerowć piszemy osobno

Dobrze mówi.

gość, 05-12-10, 11:09 napisał(a):brawo czarek-zdrowa ryba płynie pod prąd-tak jak Ty we współczesnym świeciewidać po komentarzach ten współczesny świat-biedni ludzie

gość, 05-12-10, 16:02 napisał(a):gość, 05-12-10, 15:29 napisał(a):Pazura ma 100% racji Polska schodzi na psy… pedalstwo sie szerzy a prawdziwe wartosci sa teraz powodem do tego by sie wstydzic … to chore dlatego + dla tych ktorzy nie boja sie tego kim sa i cos soba reprezentujaPrawdziwych wartości nie znajdziesz w TV Trwam ani w Radiu Maryja, tam nauczają jak nienawidzić bliźniego i ile dawać na tacę. A “pedalstwo” się szerzy, owszem! W seminariach duchownych przede wszystkim!Nie rozumiem skad ten pomysl ze wartosci znajduja sie tv oczywiscie ze nie ale to nie znaczy ze ludzie wierzacy nie moga poogladac trwam czy posluchac radia Maryja ja nie widze w tym nic zlego a tym baedziej nauki by nienawidzic blizniego chyba cos ci sie w glowce poprzewracalo … to ze jedna osoba jest zla to nie znaczy ze wszyscy sa 😀

gość, 05-12-10, 16:55 napisał(a):O przepraszam – nie mogłam odtworzyć wywiadu. Gość pierdoli takie farmazony, że aż przykro słuchać. Jeszcze nie słyszałam, żeby za pójście do Komunii wyrzucali rodziny z pracy – to jakiś obłęd, po co gościu pierdolisz takie głupoty ? bo wiesz, że i tak nikt tego nie sprawdzi ? Mój dziedek nawet w wojsku za PRl-u nosił zawsze krzyż na szyji demontrując wiare i nigdy nic mu z tego powodu nie zrobionoł, 90% ludzi w twoim wieku żyjących “za komuny” ma chrzest, komunie i bierzmowanie – w przeciwieństwe do czasów wspóćłzesnych kiedy coraz więcej osób odchodzi od kościoła bo w ”wolnej polsce” kościół to tylko twór do dojenia pieniędzy z obywateli. Kościół powinni opodatkować, a tak po za tym śmieszny pseudo aktorzyna- zawsze irytowało mnie kiedy najwiecej o ”wolnej polsce” i o ”wolności słowa” mają do pwoeidzenia Ci z największą liczbą wytoczonych procesów na koncie 🙂 Ci, którzy sami chcieli by chyba cenzurować rzeczywistość :)Częściowo się z tobą zgodzę, ale nie z prześladowaniem. Dziadek mojego męża mial baaardzo duże kłopoty w wojsku (był pilotem, sporo latał w ZSRR na ćwiczenia, może stąd cała afera?), gdy dowiedziano się, że jest bardzo wierzący, a już w ogole gdy został ojcem chrzestnym-a dodam, że w uroczystości chrztu był ubrany po cywilnemu, więc teoretycznie nie powinni się czepiać. Inna sprawa, że ten prawie 90-letni mężczyzna obecnie bardzo nie lubi kościoła (choć pozostał religijny) 😉

gość, 05-12-10, 16:02 napisał(a):gość, 05-12-10, 15:29 napisał(a):Pazura ma 100% racji Polska schodzi na psy… pedalstwo sie szerzy a prawdziwe wartosci sa teraz powodem do tego by sie wstydzic … to chore dlatego + dla tych ktorzy nie boja sie tego kim sa i cos soba reprezentujaPrawdziwych wartości nie znajdziesz w TV Trwam ani w Radiu Maryja, tam nauczają jak nienawidzić bliźniego i ile dawać na tacę. A “pedalstwo” się szerzy, owszem! W seminariach duchownych przede wszystkim!wlasnie tu widac glupote ludzka pedalstwo szerzy sie wszedzie a nie przede wszystkim w seminariach duchownych caly swiat schodzi na psy

Pazura mnie nie interesuje, zaś radio -owszem jest dziwnym wręcz kuriozalnym tworem pasożytującym na staruszkach, aczkolwiek można tam znaleść także ciekawe audycje ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu. I prawde powiedziawszy audycje w których prezentowane są tak szokujące fakty poparte wszelkiej masci domukumantacją o życiu publicznym czy politycznym jakich nie można znaleść w żadnych mediach, a co więcej radio i ososby prowadzące audycje miało już wiele procesów i to procesów wygranych co dodaje tylko wiarygodności pewnym przedstawianym faktom. Wydaje mi się, że w naszym kraju to radio jest ośmieszane bo jest poprostu “nie wygodne” dla wielu ludzi. Jest kuriozalnym tworem, który miesza się z wiarą, religią, tworzeniem własnego kultu, a szkoda. Bo pominowszy tą całą otoczkę związanoą z istnieniem tego radia, można wyłapać naprawdę ciekawą publicystyke na przyzwoitym poziomie.

W stanie wojennym miałam religię w przedszkolu, a Pazura zawsze był dewotem.

gość, 05-12-10, 15:29 napisał(a):Pazura ma 100% racji Polska schodzi na psy… pedalstwo sie szerzy a prawdziwe wartosci sa teraz powodem do tego by sie wstydzic … to chore dlatego + dla tych ktorzy nie boja sie tego kim sa i cos soba reprezentujaPrawdziwych wartości nie znajdziesz w TV Trwam ani w Radiu Maryja, tam nauczają jak nienawidzić bliźniego i ile dawać na tacę. A “pedalstwo” się szerzy, owszem! W seminariach duchownych przede wszystkim!

Bzduty – obydwoje rodzice byli partyjni, a mój ojciec był Dyrektorem dużego przedsiebiorstwa , a ja i brat byliśmy w latach 50 i 60 u.w u komunii i braliśmy śluby kościelne. Nie znam faktu represjonowania rodziców z powodu wysłanie dzieci do komunii i ślubu kościelnego, a mieszkam w dużym mieście wojewófdzkim.

szacun za wygloszenie niepopularnej opinii, ok. ale czy on kiedys tego sluchal? ja tak. to co sie wyprawia w tym radiu, wola o pomste do nieba. w dodatku podszywa sie owe radio pod chrzescijanska ideologie, a szerzony jest w nim jak by to nazwal kaczynski ‘przemysl pogardy’. szastanie faktami i naginanie ich. a rydzyk i ’zapalency’ nie robia tego z pasji tylko z chciwosci. i w cudzyslowie, a nie cudzyslowiu. tyle

Pazura ma 100% racji Polska schodzi na psy… pedalstwo sie szerzy a prawdziwe wartosci sa teraz powodem do tego by sie wstydzic … to chore dlatego + dla tych ktorzy nie boja sie tego kim sa i cos soba reprezentuja

Co się nie zrobi, żeby móc być pogłaskanym po głowie przez ojca Tadeusza … chwalić radio, z którego zionie nienawiścią jak z tych pseudo wierzących pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Poprzewracało się w głowie !!!!

A Rydzyka tez pochwalil, za nazwanie Marii Kaczynskiej czarownica,ktora powinna poddac sie eutanazji?!Do dzisiaj ten czlowiek za te slowa nie przeprosil!

Lata wszedzie i opowiada o swoim prywatnym zyciu, a potem pozywa do sądu, jeżeli ktos negatywnie o nim napisze.Wygląda na to, że mamamiala jakies wazne stanowisko po linii partyjnej. Moj ojciec byl szeregowym czlonkiem partii i nikogo nie obchodzilo, ze zarowno moja siostra jak i ja idziemy do komunii.

o kurcze, panie Pazura musze przyznac, ze troche podrosl mi pan w oczach 🙂 i nie tylko mi:) w zyciu mamy wolna wole, mozemy robic co chcemy. sama nie jestem mega katoliczka, ale dzieki tej religii wiem gdzie jest ten “slup” moralny i jak daleko od niego wlasnie jestem 😛 i nie piszcie, ze jestem malo inteligetna, poniewaz potrzebuje jakiegos wyznacznika 🙂 znam ten wyznacznik, ale poczucie wlasnego stanu ducha sklania nas czasem do skrajnych przemyslen i popadania czasem w ”nieprawde”, mimo, ze wydaje sie byc ona bardzo ”prawdziwa” 😛

LUDZIE OGARNIJCIE SIE. FAKT, ZE MA TRZECIA ZONE NIE MA NIC WSPOLNEGO Z TA WYPOWIEDZA. ON NIE BRONIL KOSCIOLA KATOLICKIEGO I JEGO NAUK, TYLKO MOWIL, CZYM JEGO ZDANIEM JEST ORAWDZIWA DEMOKRACJA. BRAWO PANIE CEZARY. PLUS DLA PANA.

Nikt nie prześladuje katolików. Kościól w Polsce, bez względu na ustrój, miał się dobrze. O Rydzyku pisze się pod kątem jego dziwnych machinacji i wypowiedzi, które niestety jątrzą i są mało chrześcijańskie. Pazura oczywiście ma prawo do wypowiedzi, bo na to pozwala demokracja, ale od czasu do czasu zastanowiłby się o czym gada. No i pomyślałby o liczbie żon i rozwodów, w tym kościelnych.

Pozytywnie mnie zaskoczył. Miło, że ktoś z tego światka pustych celebrytów potrafi samodzielnie myśleć i nie boi się wyrażać niepopularnych opinii.

MĄDRY CZŁOWIEK. JAKO JEDEN Z NIELICZNYCH ROZUMIE CZYM JEST WOLNOŚĆ DEMOKRACJA I TOLERANCJA – TERMIN NADUZYWANY TERAZ W MEDIACH. JAK TOLERUJEMY GEJÓW TO DLACZEGO MAMY NIETOLEROWAC KATOLIKOW???

gość, 05-12-10, 11:14 napisał(a):Prawda. A ciekawa jestem ile osób, ile młodych osób śmiejących się z Radia Maryja choć raz w życiu go słuchało… Często jest tak że powtarzają slogany z telewizji, która to właśnie wpływa na opinie publiczną i wypacza mózgito prawda ,jestem ateistką,i kiedyś przypadkiem w radiu trafiłam na audycje ,rozmowy niedokończone pana roberta nowaka w ostatnią sobotę miesiąca ,i byłam zachwycona ,mówił o faktach ,podpierał sie faktami ,omawiał sprawy polityczne ,i od tego czasu go słucham ,,a teraz zaczęłam słuchać ich dziennika telewizyjnego ,

ma odwage,wszyscy artysci to klakierzy Po,boją się,że odbiorą im ulgi i dlatego szczują razem ze stronniczym Tvn,i gazetą wybiórczą

Tonący brzytwy się chwyta. Podpiszę umowę z szatanem. Uda się lub po mnie. Próbuję! 🙂

ze co? poszedl do komunii i jego matka byla zwolniona z pracy? chyba jakby nie poszedl to by ja zwolnili……… co za bzdury ten pan opowiada?

gość, 05-12-10, 11:58 napisał(a):ze co? poszedl do komunii i jego matka byla zwolniona z pracy? chyba jakby nie poszedl to by ja zwolnili……… co za bzdury ten pan opowiada? ZE to…….ludzie na kierwoniczych stanowiskach” musieli ”nalezec do parti wiec za chrzciny ,komunie i chodzenie do kosciola byli zwalnini wlasnie z pracy…..mlody czlowieku!!

gość, 05-12-10, 11:05 napisał(a):MĄDRY CZŁOWIEK. JAKO JEDEN Z NIELICZNYCH ROZUMIE CZYM JEST WOLNOŚĆ DEMOKRACJA I TOLERANCJA – TERMIN NADUZYWANY TERAZ W MEDIACH. JAK TOLERUJEMY GEJÓW TO DLACZEGO MAMY NIETOLEROWAC KATOLIKOW???

pierwszy katolik jakiego widze od dawna na scenie artystycznej i politycznej w polsce, a nie zyd

ma odwage,wszyscy artysci to klakierzy Po,boją się,że odbiorą im ulgi i dlatego szczują razem ze stronniczym Tvn,i gazetą wybiórczą

oby wszyscy byli obiektywni i mieli odwage się wypowiadać jak on,a nie siać nienawiść

o!Pazura ma u mnei pierwszego w zyciu plusa:)

po 2 rozwodach koscielnych trzeba chwalic koscielnych….

Widze, że Pan Pazura już się pogubił!!!! Co innego robi, a próbuje budować sobie jakiś dziwny image. Nie interesuje mnie jego życie prywatne, ale fakt, że facet ma już trzecią żone nie jest chyba zgodny z nauką Kościoła??? Czyżby jego ukłony w stronę Pana Rydzyka mają mu pomóc w załatwieniu kolejnego rozwodu kościelnego? A co do istnienia tego radia to racja w demokratycznym kraju ma prawo istnieć, ale nie ma prawa propagować nienawiści do innych, inaczej myślących ludzi i nie ma prawa naciągać starszych, lekko nieświadomych ludzi na kasę!!!!

Kolejny prawdziwy katolik z trzecia zona. Mysli, ze jak pomogl wyremontowac kosciol w swojej rodzinnej wsi, to juz wielki obronca katolicyzmu. Chlopek-roztropek.