Cezary Pazura (55 l.) nigdy nie mówił za wiele o swoim pierwszym małżeństwie. Był to dla niego mroczny okres w życiu. Teraz podzielił się bolesnymi wspomnieniami w swojej autobiografii „Byłbym zapomniał…”. W tym rozdziale mówi o sobie w trzeciej osobie.

Wojewódzki ostro do Pazury: Wziąłeś udział w inkwizycji!

Gdy wyrzucał śmieci, zauważył, że za koszem, tam gdzie szczotka, zmiotka i parę szmat, stała jakaś butelka. Alkoholu ciut na dnie. „Co to za butelka?” — zapytał. „A, chyba wyrzucałam do kosza i nie wycelowałam”. A wczoraj, gdy wziął łyczek soku pomarańczowego żony, okazało się, że to wódka. „Jezu, tu jest alkohol”. „O matko, musiałam się pomylić”. Zaczął świadome poszukiwania. Domowe śledztwo. W rzeczach dziecka pół butelki wódki. „Co to?” — próbował się dowiedzieć. „Nie wiem, może to ta pani, co tu sprzątała, zostawiła, nie mam pojęcia przecież”. I tak w kółko. Wszędzie znajdował pokitraną wódkę.

Później było jeszcze gorzej, ponieważ doszło uzależnienie od narkotyków. Coraz częściej dochodziło do awantur.

Któregoś dla na planie filmowym pojawiła się jego pijana żona.

W pewnym momencie on spogląda przez zaparowane szyby planowej stołówki i widzi coś dziwnego — jedzie jego samochód, złoty ford tempo, amerykańskie gówno, które ciągle się psuło, jedzie w kierunku więzienia na Smutnej w Łodzi. Zygzakiem. W końcu się zatrzymuje i wysiada z niego pijana Ż. Krzyczy: „Po co aferę robisz, wołasz sąsiadów, bydlaku jeden, prostaku”. Daje mu w twarz przy całej ekipie, wsiada do forda i odjeżdża. Znów zygzakiem. On wraca do jelcza: „Co ja mam robić?”. „Musisz zacząć nowe życie” — mówi spokojnie Franz Maurer. „Ale jak? Ja mam już trzydzieści dwa lata”. A Franz, który dobrze zna jego historię, odpowiada: „Ja miałem czterdzieści, gdy zacząłem nowe”. I milczy. Jak to Franz Maurer. A on czeka, czy powie to, co naprawdę chce usłyszeć. Że: „Musisz zacząć wszystko od nowa. Tu nie ma co zbierać. Ratuj dziecko. Ona wykupiła bilet w jedną stronę. Zabraniając jej pić i ćpać, staniesz się jej największym wrogiem. Znienawidzi cię, odejdzie, ucieknie.

Jego słowa się spełniły i któregoś dnia nie wróciła do domu. Pazura skontaktował się z prawnikiem i walczył o to, aby stać się jedynym opiekunem prawnym swojej córki Anastazji.

Cezary Pazura z żoną w nowej kampanii reklamowej – Wróblewska krytykuje

To nie był jednak koniec dramatu. Przez kilka lat nękali go ludzie żądający zwrotu pieniędzy, które pożyczyła żona. Gdy znalazł ją w ośrodku odwykowym, nie wytrzymał.

Ja nie wiem nic o życiu, smarkacze rozpuszczone?! To wy o życiu nie wiecie nic! Żyjecie we śnie! W chemicznym śnie! Macie poprzekręcane w tych swoich łbach od tego swojego pier*** hobby, które sami sobie wybraliście! Ja nie wiem? Ja o życiu wiem wszystko! Wiem, że muszę rano wstać, nakarmić dziecko, uprać mu rajstopy, wysuszyć, zapłacić opiekunce oraz rachunki i zapieprzać na te pieniądze, bo chcę, żeby moje dziecko godnie, zdrowo i normalnie żyło! Wiem, co znaczy utulić dziecko do snu, wiem, co znaczy obetrzeć mu łzę, i wiem, co znaczy odbierać sobie, żeby dać słabszemu, skazanemu na twoją łaskę stworzeniu. To wy o życiu nie wiecie nic!

Kilka lat później dowiedział się o jej śmierci. Aktor jest wielkim przeciwnikiem narkotyków i alkoholu przez trudną przeszłość.

Cezary Pazura ujawnia bolesne tajemnice swojego pierwszego małżeństwa

Cezary Pazura ujawnia bolesne tajemnice swojego pierwszego małżeństwa

Cezary Pazura ujawnia bolesne tajemnice swojego pierwszego małżeństwa

Cezary Pazura ujawnia bolesne tajemnice swojego pierwszego małżeństwa

Cezary Pazura ujawnia bolesne tajemnice swojego pierwszego małżeństwa

Cezary Pazura ujawnia bolesne tajemnice swojego pierwszego małżeństwa