Daria Widawska to wykształcona aktorka, która wiele wysiłku włożyła w to, aby zdobyć dyplom prestiżowej Akademii Teatralnej.

Dlatego wkurza ją, że w dzisiejszych czasach talent i wykształcenie znaczą mniej niż bywanie na salonach i pojawianie się na pierwszych stronach gazet. Widawskiej przeszkadza fakt, że obecnie większą karierę robią aktorzy amatorzy, gwiazdki i celebryci, znani z tego, że są znani.

Swoje żale wylała w rozmowie z magazynem Flesz:

– Wkurza mnie wrzucanie wszystkich do jednego wora. Ja na przykład nie jestem żadną celebrytką, nigdy niczego nie celebrowałam! Chciałabym, aby wyznacznikiem otrzymania roli było zawodowstwo, a nie liczba okładek w kolorowych czasopismach. Aby to, czy ktoś nadaje się do jakiejś roli, wynikało z jego umiejętności. Razi mnie niepoważny stosunek do pracy. To po nim tak naprawdę rozpoznajemy zawodowca. W moje przygotowanie zawodowe włożyłam dużo wysiłku. Pozwala mi to zarabiać na życie, więc nie ma mowy, bym traktowała to jak zabawę. Dla mnie granie nie jest odskocznią od psychologii, stomatologii czy germanistyki. To, co robię, traktuję bardzo serio, z całą uczciwością wobec siebie i widza.

Ciekawi jesteśmy, czy jakaś odważna gwiazdka odniesie się do wypowiedzi Widawskiej…

Daria Widawska ostro o grających w filmach celebrytkach