Rzadko widywany Roman Polański (89 l.) spędził środowy wieczór w Paryżu ze swoją francuską żoną aktorką Emmanuelle Seigner (56 l.). Para jest ze sobą od 1989 roku. 11 lat po tym, jak reżyser wyjechał z USA, pod karą więzienia.

Roman Polański mimo podeszłego wieku wyglądał bardzo młodzieńczo w skórzanej kurtce. Podobnie, jak jego żona, która uzupełniła swój casualowy look wełnianą czapką w stylu beanie. Para wyglądała na szczęśliwą i zrelaksowaną, pozowali nawet do zdjęć z fanami i poświęcili czas na rozmowę.

Roman Polański ukarany ponownie. Zabrali mu to członkostwo

Sprawa o gwałt, która do dziś jest kwestionowana, ma już 45 lat. Roman Polański wciąż czeka na decyzję w przedłużającej się sprawie, w której miał zgwałcić nieletnią dziewczynę w domu Jacka Nicholsona w 1977 r., kiedy był po czterdziestce, a ofiara, Samantha Geimer, miała 13 lat.

Roman Polański i 45 lat sprawy o gwałt

Roman Polański przyznał się, że uprawiał seks z nieletnią po tym, jak Geimer, powiedziała policji, że odurzył ją szampanem. Reżyser nie wiedział, że Geimer ma 13 lat, gdyż była na imprezie z dorosłym towarzystwem, bez opieki rodziców. Gdzie była w tym czasie matka, która jak się potem okazało, sama wysłała 13-latkę na imprezę z hollywoodzkimi gwiazdami, żeby zrobiła karierę.

ONA wcieli się w rolę brutalnie zamordowanej żony Romana Polańskiego

W oczekiwaniu na wyrok Polański uciekł z Los Angeles do Europy. Od dawna twierdzi, że padł ofiarą niewłaściwego postępowania sądowego. W lipcu tego roku, po dziesięcioleciach tajemnicy, dokumenty sądowe ze sprawy zostały rozpieczętowane i wydawały się potwierdzać twierdzenie Polańskiego, że sędzia zachowywał się niewłaściwie.

Polański walczy dalej z niesprawiedliwością?

Okazuje się, że Roman Polański i jego prawnicy wciąż walczą o skazanie go zaoczne, kładąc kres jego kilkudziesięcioletniemu statusowi uciekiniera i gwałciciela.

W 1978 roku reżyser miał ponoć zostać skazany na próbę przez sędziego Laurence’a Rittenbanda, ale w ostatniej chwili odkrył, że sędzia planował, zamiast tego skazać go na 120 dni w więzienia. Rittenband, który zmarł w 1993 roku, powiedział, że był pod wpływem mediów i musiał być bardziej surowy wobec 45-letniego wówczas reżysera filmowego. Co wpłynęło na jego niesprawiedliwy osąd.

Roman Polanski Fot. ABACA / Abaca Press / Forum

Roman Polanski Fot. ABACA / Abaca Press / Forum

Roman Polanski Fot. ABACA / Abaca Press / Forum