W piątek zadebiutował na platformie Netflix film dokumentalny o Taylor Swift – „Miss Americana” – miał ujawnić kulisy wszystkich afer i pokazać gwiazdę z prywatnej strony. Nie da się ukryć, że wiele publicznych kłótni zszargało reputację Taylor – przez to postrzegana jest jako różowa lalka barbie, która ma ze wszystkimi konflikt, a broni ją tylko dobra muzyka.

Miss Americana” ma za zadanie zmienić wizerunek Swift. Czy tak się stanie?

Netflix – Miss Americana

Dzieciństwo

W dokumencie pokazano początki kariery Swift. Widzimy jej transformację z 13-letniej dziewczynki do 30-letniej kobiety – zaczynała od muzyki country, a potem przechodzi na pop. Już na początku filmu Taylor opowiada o tym, jak zawsze starła się być „dobrą” i ciągle chwaloną, co pchało ją do przodu, ale to okazywało się złudne.

Tworzenie muzyki to ogromna presja, za każdym razem muszę przebić to co robiłam wcześniej, inaczej będzie to przedstawiane jako kolosalna klęska – wyznała Swift.

Polityka

Taylor Swift poruszyła temat polityki. Przez wiele lat swojej kariery nie wypowiadała się na temat swoich poglądów politycznych. W dokumencie artystka tłumaczy, że wmawiano jej, że powinna tylko ładnie śpiewać i wyglądać, a nikogo nie obchodzi to, za kim głosuje. Wraz z wiekiem gwiazda zmieniła podejście. W materiale widzimy płaczącą Taylor, która przekonuje swoich „ludzi” i ojca, że powinna zabrać głos w kwestii wyborów w stanie Tennessee w 2018 roku, bo „tak wygra Donald Trump w twarzy kobiety, która nie szanuje praw kobiet”.

Swift w końcu wyraziła swoje poparcie Partii Demokratycznej za pomocą Instagrama. Prezydent USA skomentował to tak: „Lubię muzykę Taylor, a teraz lubię ją o 25 procent mniej„.

Po porażce Phila Bredesena i Jima Coopera z Partii Demokratycznej Swift nagrała piosenkę „Only the Young„, która miała swoją premierę w piątek wraz z dokumentem „Miss Americana”.

Problemy z odżywianiem

Kolejną trudną kwestię, jaką poruszyła to problem z odżywianiem. Tłumaczy, że wcześniej czytała komentarze i przeglądała swoje zdjęcia w telefonie, co powodowało, że zaczynała się głodzić. Zdradza, że były momenty, kiedy nie miała siły tańczyć i śpiewać na scenie. Natomiast zdała sobie sprawę, że nigdy nie uszczęśliwi wszystkich i zawsze coś jej wytkną.

W materiale pokazano obraźliwe komentarze internautów i dziennikarzy między innymi komiczki Nikki Glaser, która powiedziała, że jest za chuda i zawsze pokazuje się w towarzystwie wychudzony modelek. Po tym Glaser wystosowała obszerne oświadczenie na swoim Instagramie:

Kocham Taylor Swift. Niestety pojawiam się w jej dokumencie jako część zmontowanych wypowiedzi d**ków, mówiących podłe rzeczy o niej, co zostało wykorzystane, by wyjaśnić, dlaczego poczuła potrzebę ucieczki od blasku fleszy na rok. To szalenie ironiczne, bo każdy, kto mnie zna, wie, że mam chorobliwą obsesję na punkcie jej i jej muzyki – czytamy”.

Tłumaczy, że zawsze mówiła otwarcie o walce z zaburzeniem jedzenia i mówiła to z troską o Taylor. Przeprasza gwiazdą za cierpienia, jakie jej spowodowała za swoje wypowiedzi.

View this post on Instagram

I love @taylorswift. Unfortunately, I am featured in her new documentary as part of a montage of asshats saying mean things about her, which is used to explain why she felt the need to escape from the spotlight for a year. It’s insanely ironic because anyone who knows me knows I’m obnoxiously obsessed with her and her music. I first heard myself in the trailer last week as I watched it alone in bed (as soon as it came out bc I was so excited!) and I was horrified to hear my own voice. The sound bite was from an interview I did 5 years ago and I say in SUCH a shitty tone, “she’s too skinny; it bothers me… all of her model friends, and it’s just like, cmon!” 😣 This quote should be used as an example of “projection” in PSYCH101 textbooks. If you’re familiar with my “work” at all, you know I talk openly about battling some kind of eating disorder for the past 17 years. I was probably “feeling fat” that day and was jealous. Also, I’ve had people say the same shit about me being too skinny before and know how terrible it feels to hear that when you’re struggling. And I was only bothered by her model friends because I’d like to be her friend and I’m not a model. I really have no need to post this other than to apologize to someone who seriously means SO much to me. I only got a couple death threats from die-hard Swift fans, which as one myself, I totally get. So while I’ll consider going to “die in a hole you motherfucking asshole”, I just hope this somehow gets to her so she knows I’m sorry for any pain I caused her and that I’d love to be her friend someday (when I start modeling) and tell her how much her music has influenced my life and comedy. In fact, her song “The Man” is the inspiration for my new hour of material and I feature the song is multiple iterations during my current tour. I love you Tay, and I can’t wait to watch 99.97% of your new doc #missamericana ❤️🆖

A post shared by Nikki Glaser (@nikkiglaser) on

Swift na szczęście poradziła sobie z kompleksami. Teraz ma zasadę, że nie przegląda swoich zdjęć w telefonie. Podkreśla, że woli być szczęśliwa i grubsza niż wychudzona i bez energii.

Kanye West

Taylor nie mogła ominąć największych skandali związanych z Kanye Westem. Pamiętamy słynne wtargnięcie Westa na scenę w 2009 roku podczas MTV Music Awards i zabranie piosenkarce mikrofonu. Raper powiedział wtedy ze sceny, że statuetkę MTV Video Music Awards za najlepszy teledysk powinna wygrać Beyonce.

Swift wyznała, że to wydarzenie na lata ją ukształtowało w niepewności – była wtedy wschodzącą 19-letnią gwiazdą, a Kanye West, którego jest fanką, wszedł na scenę i powiedział, że to nie ona powinna wygrać. Zdradziła, że kiedy stała na scenie i słyszała, jak publiczność buczy była pewna, że to na nią gwiżdżą – później okazało się, że w stronę Westa.

Ale gdy żyjesz dla pochwał obcych, i z nich czerpiesz całą radość i poczucie spełnienia, jedna przykrość może sprawić, że wszystko runie – powiedziała gwiazda.

Kolejny konflikt z raperem powstał w 2016 roku. Kanye napisał w piosence „Famous„: „Czuję, że ja i Taylor nadal możemy uprawiać seks. Dlaczego? Sprawiłem, że ta su** jest sławna„. Piosenkarka oburzyła się zachowaniem artysty. Kim Kardashian opublikowała nagranie, na którym słyszymy, jak Taylor wyraża na to zgodę. Artystka przekonywała, że nie wyraziła zgody na słowo „dz*wka”, jednak internauci stanęli murem za Kim i Kanye.

Po tym skandalu Swift przerwała karierę na dwa lata. W dokumencie tłumaczy, że załamała się i czuła, że jej opinia jest zszargana. Natomiast w czasie przerwy od muzyki znalazła chłopaka, z którym się zaręczyła, o czym dowiadujemy się dopiero z dokumentu. Cieszy się, że nie jest związany z branżą show-biznesu i może przy nim wieść normalne życie.

Jak Wam się podobał film „Miss Americana„. Dowiadujemy się czegoś nowego o Taylor Swift, czy nie?