Dominika Figurska-Chorosińska – postać bardzo dobrze znana fanom serialu „M jak miłość” – niegdyś grała Ewunie. Od kilku lat aktorka angażuje się w politykę.. bez powodzenia ubiegała się o mandat w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PiS. Teraz kandyduje do Sejmu.

Dominika Figurska-Chorosińska w radiu ZET

Aktorka dzisiaj pojawiła się na antenie Radia ZET. Dziennikarka Beata Lubecka, która uwielbia sprawdzać swoich rozmówców, przeprowadziła test Dominice Figurskiej. Natomiast na początku Lubecka zadała proste pytanie, czy to prawda, że poszła w politykę, bo nie mogła znaleźć pracy w swoim zawodzie.

Ja od zawsze interesowałam się nie tylko polityką, ale w ogóle byłam takim działaczem, działaczką, samorządowymOd wielu lat jestem zaangażowana w ruch pro life. Lokalnie w swoim mieście też działam. A od niedawna jestem na listach PiS-u. Przeszłam już kampanię do PEPokochałam miłością czystą, dlatego że po prostu wydaje mi się, że jest to jedyny obóz, który rzeczywiście dba o wartości, które są dla mnie bliskie czyli rodzina, życie, to wszystko, czemu hołduję od wielu lat. I dlatego chcę jak gdyby w tym uczestniczyć, chcę być częścią tej dobrej zmiany – powiedziała aktorka. 

Dominika Figurska-Chorosińska przeżyła DRAMAT: Syn stracił wzrok

Później przyszedł czas na test poselsko-obywatelski. Została zapytana o liczbę  parlamentarzystów – nie odpowiedziała, o próg wiekowy Prezydenta, aby mógł objąć funkcje – odpowiedziała „18” i „kto był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski”:

– Olszewski? – zapytała kandydatka.

– A nie Mazowiecki? – podpowiedziała Beata Lubecka.

– Sprawa dyskusyjna – stwierdziła.

Dominika Figurska-Chorosińska odpowiedziała dobrze na pytanie, ile trwa kadencja Prezydenta i kto jest pierwszym Obywatelem Rzeczypospolitej.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Dzień IV. Weronika Rosati w sukni i dawno niewidziany Wilczak