Marka La Mania szturmem podbija polskie i zagraniczne ulice, proponując kobietom ponadczasowe i wyrafinowane projekty, idealne do noszenia od rana do nocy. Zdradzamy, co stoi za sukcesem marki Joanny Przetakiewicz.

Jeszcze dziesięć lat temu, czyli kiedy powstawała marka La Mania, polska moda dopiero stawiała swoje pierwsze, nieśmiałe kroki, Założycielka marki – Joanna Przetakiewicz – wówczas posiadała swoją własną klinikę stomatologiczną. Pozornie do mody było jej daleko – Joanna z wykształcenia jest radczynią prawną. Wraz ze swoim ówczesnym partnerem Janem Kulczykiem Joanna była częstą bywalczynią warszawskich salonów. Sławne koleżanki zachwycały się prostymi, a równocześnie szykownymi kreacjami noszonymi przez Joannę. Wielbicielka koloru śmietankowego wylansowała klasyczną „małą białą”, czyli białą sukienkę, która według Joanny jest kwintesencją kobiecości.

Klasyczne sukienki noszone wówczas przez Przetakiewicz były efektem jej współpracy z projektantką Magdą Butrym. Obecnie Butrym słynie ze swoich znanych na cały świat paryskich kolekcji, jednak niewiele osób wie, że zaczynała, przez trzy lata projektując w La Manii. W 2010 roku odbył się pierwszy pokaz marki w warszawskiej Zachęcie. Kobiety pokochały wyrafinowany i ponadczasowy styl marki, który określany był jako luksusowa linia pret-a-porter. Trzy lata później Butrym odeszła od La Manii na rzecz autorskiej marki, a stanowisko projektantki La Manii objęła Lilianna Prym – finalistka pierwszej edycji programu „Project Runway”.

Z włoskiego La Mania to szał i obłęd, co jest świetnym określeniem na reakcję kobiet na projekty La Manii. Do dziś to jedną z najbardziej rozchwytywanych i pożądanych polskich marek. Nic w tym dziwnego – ubrania marki są szyte tak, by każda kobieta czuła się w nich dobrze. Kolekcje, w 95% szyte w Polsce, są w dużej mierze inspirowane sztuką: to klasyczne, ponadczasowe kroje wzbogacone o nietuzinkową formę i zmysłową asymetrię. Projekty La Mania wykonane są z doskonałych jakościowo materiałów sprowadzonych z Włoch i Francji, a także z rodzimej Łodzi. Krawcowie, którzy szyją produkty La Mania, są szkoleni przez nauczycieli sprowadzanych z Paryża i Londynu, pracujących dla takich światowych marek jak Mugler, Lacroix i Chloe.

Jaka jest kobieta La Mania? To przede wszystkim kobieta niezależna, ambitna i pełna pasji – dokładnie tak jak jej założycielka. Ceni sobie klasyczny i ponadczasowy styl, zna swoje mocne strony i potrafi je wyeksponować. Kolekcja La Mania projektowana jest w taki sposób, by mogła być noszona przez współczesną kobietę biznesu – od biura, przez zakupy na mieście aż po wieczorny koktajl z przyjaciółmi – wystarczy tylko zmienić buty i dodatki.

W 2017 roku powstała linia Mind Blow, czyli sportowe wydanie La Manii. Charakterystyczne bluzy, t-shirty i legginsy sprawiły, że Polki jeszcze bardziej pokochały projekty La Mania, również za sprawą tego, że stały się one przystępniejsze dla portfela. Dzięki temu bluzy z napisem Mind Blow i legginsy z logo La Mania szturmem podbiły polskie ulice. Pokazują, że modę sportową można nosić także poza siłownią. Do tej pory legginsy Noly La Mania to jeden z największych bestsellerów sklepu internetowego Moliera2.com, w którym można kupić kultowe projekty marki. Kolekcja Mind Blow to połączenie smart casual ze zmysłowością i pewnością siebie, charakterystyczną dla projektów La Mania. Nic w tym dziwnego, że Joanna Przetakiewicz, oprócz sukienek z własną metką, chętnie chodzi w sportowych bluzach, legginsach i czapkach opatrzonych logo La Mania i sloganem Mind Blow.

Kobiety nie tylko w Polsce, ale i na świecie, pokochały markę Joanny Przetakiewicz za wysoką jakość, doskonałe krawiectwo i przystępne ceny. Klasyczne sukienki La Mania doskonale sprawdzą się w sytuacjach biurowych, podczas koktajlowych przyjęć, a nawet na ślub. Produkty La Mania są obecne dostępnie w czterech polskich miastach: w Warszawie, Gdyni, Katowicach i we Wrocławiu oraz w prestiżowych lokalizacjach w Londynie i Mediolanie. La Mania dostępna jest na stronie lamania.eu oraz w ekskluzywnym sklepie internetowym moliera2.com.

Zajrzyj także na stronę hempzpolska.pl, gdzie znajdziesz więcej informacji o produktach Joanny Przetakiewicz!

 

Materiał partnera