Zajmuje zaledwie 20 minut raz w tygodniu, a jest bardziej efektywny niż klasyczny trening. Pomaga w znaczący sposób zwiększyć masę mięśniową, redukować tkankę tłuszczową i wyrzeźbić ciało. Mowa o treningu EMS (Electrical Muscle Stimulation), który łączy sesję ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. W jego trakcie pracuje aż 450 mięśni, spalasz nawet 1200 kalorii i stanowi ekwiwalent ok. 3 godzin tradycyjnego treningu na siłowni! Podpatrzyliśmy tę metodę w BodyTec20+ i już wiemy, że będzie ona wspaniałym sprzymierzeńcem w realizacji noworocznych postanowień!

EMS: trening przyszłości?

Skąd pomysł na elektrostymulację mięśni w trakcie ćwiczeń? Prosto z fizjoterapii, gdzie stosowano ją do rehabilitacji uszkodzonych mięśni. Dzięki świetnym rezultatom metodą zainteresował się także świat sportu i w ten sposób zrodziły się treningi EMS. Czego możesz się po nim spodziewać? Na pewno zwiększonej budowy masy mięśniowej oraz aktywacji mięśni głębokich, które ciężko jest pobudzić podczas innych typów treningu, a do tego widocznej redukcji tkanki tłuszczowej. Trening wpływa też pozytywnie na ewentualne problemy z kręgosłupem, których wielu z nas dorobiło się przez siedzący tryb życia oraz pomaga wrócić do formy w przypadku przebytych kontuzji. EMS nie tylko zwiększy Twoją wydajność treningową, ale pomoże Ci także w lepszej regeneracji mięśni i ograniczy czas potrzebny na ćwiczenia.

Jak to działa?

Przed rozpoczęciem treningu na Twoje ciało nałożona zostanie specjalna kamizelka, w której wygodnie się ćwiczy. Do kamizelki podłączone zostają elektrody, a do nich specjalne pasy, przez które następnie będą przebiegały impulsy elektryczne. W trakcie ćwiczeń trenujemy jednocześnie aż 8 grup mięśniowych! W trakcie całego treningu nad jego przebiegiem czuwa trener personalny dostosowujący ćwiczenia do każdej grupy mięśni oraz twoich indywidualnych możliwości. Wszystko po to, by osiągnąć jak największą korzyść z każdego treningu. Dzięki EMS mięśnie wykonują średnio 100 razy więcej skurczy niż w trakcie klasycznego treningu. To naprawdę daje się odczuć! A jeśli przed treningiem sięgniesz po białkowy posiłek, efekt będzie jeszcze lepszy.

Gdzie skorzystać z treningu?

Choć EMS zyskuje na popularności, nie jest łatwo znaleźć dobre miejsce do wykonania takiego treningu. My skorzystaliśmy z siłowni BodyTec20+, która powstała z myślą o wymagających klientach. To także pierwsza ogólnopolska sieć, która dzięki autorskiej metodzie pozwala na wykorzystanie 20-minutowego treningu raz w tygodniu najbardziej efektywnie i na światowym poziomie. W BodyTec20+ znajdziesz trenerów certyfikowanych przez instytut GluckerKolleg, którzy dobiorą indywidualny plan treningowy. Jeśli nie jesteś pewna, czy taka forma treningu jest dla Ciebie, możesz umówić się na sesję próbną. My z kolei jesteśmy prawie pewni, że przekonasz się, że taki trening to świetne urozmaicenie Twoich ćwiczeń, a jeśli Twój kalendarz i tak już pęka w szwach, to doskonała alternatywa dla czasochłonnych ćwiczeń.

 

Materiał promocyjny