Ostatnio swoją premierę miał dość kontrowersyjny film „Zielona granica” Agnieszki Holland, który porusza temat kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej.

Gwiazdy na premierze kontrowersyjnego filmu „Zielona Granica” Agnieszki Holland

Agnieszka Holland u Kuby Wojewódzkiego

Z tej okazji Agnieszka Holland pojawiła się w ostatnim odcinku Kuby Wojewódzkiego. Reżyserka opowiedziała między innymi, jak przygotowywała się do jego realizacji – zapewniła, że wszystko, co pojawiło się w filmie działo się naprawdę.

Podczas rozmowy z Holland wyemitowano fragment „Zielonej granicy”, na którym Maja Ostaszewska wciela się w wolontariusza, który udziela pomocy uchodźcom bez naruszania polskiego prawa.

Agnieszka Hollad na czele Akademii Filmowej!

Polski rząd uważa, że reżyserska uderza w swój kraj i źle przedstawia nas na arenie międzynarodowej. Tak Andrzej Duda wypowiedział się na temat „Zielonej granicy”:

Ja się nie dziwię, że funkcjonariusze straży granicznej, którzy zapoznali się z tym filmem, użyli tego hasła znanego z okupacji hitlerowskiej, kiedy w kinach pokazywano filmy propagandowe: „Tylko świnie siedzą w kinie” – mówił prezydent RP

Teraz Holland u Wojewódzkiego zapewniła, że kocha Polskę i chce dla niej jak najlepiej:

Żeby było jasne, bo zarzucają mi antypolskość i to, że to jest antypolski film. Nie. Ja kocham Polskę i nie chcę Polski na tej granicy. Chcę Polski na granicy polsko-ukraińskiej. Chcę Polski, która nie musi przyjmować wszystkich pod swój dach, ale musi potraktować wszystkich po ludzku i według prawa – podkreśliła.

W pewnym momencie emocje wzięły górę i Ewa Farna zaczęła płakać. Przede wszystkim popłakała się, kiedy była mowa o scenie przerzucania ciężarnej kobiety przez ogrodzenie czy rozbijania szkła do termosu, z którego pili emigranci.

Ewa Farna wyznaje, że została ZDRADZONA z gwiazdą porno

Kuba Wojewódzki szybko zareagował na rozemocjonowaną artystkę:

Ewunia, wszystko OK? — zapytał prowadzący.