Kolejna aktorka z której możemy być dumni. Agnieszka Grochowska jako pierwsza Polka, znalazła się w gronie 25 najbardziej obiecujących aktorów w Europie – Shooting Stars. Od tego momentu jej agent ma pełne ręce roboty. Propozycje przychodzą z całego świata.

Polka właśnie kończy zdjęcia do polsko-amerykańskiego filmu Expecting Love. A jesienią zobaczymy ją w serialu Ekipa, w dramacie Hania i w komedii Lejdis. Jak widać aktorką jest wszechstronną.

Mimo takiego zainteresowania jej osobą pozostaje nadal tą samą skromną Agnieszką. Na dodatek nie nęci jej kariera w Hollywood. Jak mówi: nie mam poczucia, że muszę wyjeżdżać za granicę. Jestem Polką i chciałabym grać po polsku.

Zresztą o to, żeby nie uderzyło jej do głowy dba jej ojciec. Jak opowiedziała Gali: Najbardziej krytyczny jest tata. Zawsze się mną przejmował. Najpierw wymyślał dla mnie plan B, czyli dziennikarstwo, gdybym się nie dostała do Akademii Teatralnej. Co jakiś czas poddaje mnie „testowi\”. Przychodzę do rodziców pełna rozterek na temat jakiejś roli, rozmawiamy o tym, a tata nagle mówi: \”No dobrze, dziecko. Cieszę się. Stoisz na ziemi. Jeszcze wszystko z tobą jest OK\”. To dla mnie miłe i ważne.

Siłę do działania od zawsze daje jej właśnie rodzina: Mam młodszą od siebie o dwa lata siostrę. Prawie 20 lat spędziłyśmy w jednym pokoju. Zawsze trzymałyśmy się razem, robiłyśmy \”sekrety\” z szybek, kwiatków i obrazków, które zasypuje się w różnych miejscach. Chodziłyśmy swoimi ścieżkami. Nawet kiedy grałyśmy w gumę, to bez tej trzeciej. Do matury każdy piątek spędzałam u dziadków na Muranowie. Robiłyśmy z babcią naleśniki, grałyśmy w tysiąca albo w chińczyka. Dziadek opowiadał o przedwojennej Warszawie, tej szczęśliwickiej i czerniakowskiej, o Powstaniu Warszawskim. Śpiewaliśmy piosenki. Dom dziadków to ważne dla mnie miejsce. Mika jeździła na imprezy, a ja do dziadków. Nadal staram się podtrzymywać tę tradycję. Taka więź pomaga trzymać pion w życiu.(…) Lubiłam spędzać czas z rodzicami, wyjeżdżać z nimi na wakacje. Obwieźli mnie samochodem z namiotem po całej Europie. Tata był dziennikarzem. Mama, ekonomistka z zawodu, jako młoda osoba uprawiała balet wodny i akrobatykę w klubie. Do tej pory gwiazdy robi lepiej ode mnie. Uczyła nas chodzić po drzewach. Kiedyś nad Wisłą robiła to z takim zapamiętaniem, że złodziej ukradł jej torebkę.

Mąż reżyser Dariusz Gajewski trzyma pieczę nad jej karierą. To właśnie po jego filmie Warszawa zrobiło się o niej głośno. Ukochany często obsadza ją w swoich projektach: W postaciach, które gram, on szuka tych cech, które we mnie lubi. Pewnie myśli, że jestem sprawiedliwa, prawa. Krucha, ale silna. Że się nigdy nie poddaję. Takie dostaję role, nie tylko u męża. Eteryczna Konstancja w \”Amadeuszu\” dźwiga na swoich barkach Mozarta. W \”Kopciuchu\” gram dziewczynę, która o siebie walczy. Jeśli Darek nie widzi dla mnie roli w filmie, który reżyseruje, to w nim nie gram. Tak jak w jego nowym austriacko-polskim: \”Lekcje pana Kuki\”. Teraz Gajewski planuje nakręcić film o Powstaniu Warszawskim zatytułowany Ostatnia niedziela. Aktorka liczy na małą rólkę. Zawsze to więcej czasu spędzonego wspólnie. Kiedy nie pracują to zwiedzają knajpki na Placu Trzech Krzyż lub on gotuje, a ona przykręca kontakty:)

Poza rodziną ma dwie słabości. Kocha swojego Saaba i podróże. Kiedy prowadzi ukochany Darek puszcza jej cygańską muzykę, ponieważ W tej muzyce jest przestrzeń, wolność, powietrze...

Jak widać mimo sukcesu Grochowska zachowała swoją osobowość i nie dała się zmienić \”marketingowcom\”. W jej życiu nie ma skandali, jest harmonia i miłość.