To nie jest najlepszy czas dla króla Karola III. Kilka dni temu media informowały, że monarcha musiał poddać się planowej operacji. Chwilę później sieć obiegły doniesienia kamerdynera księżnej Diany. Według mężczyzny abdykacja najstarszego syna królowej Elżbiety II to tylko kwestia czasu…

Król Karol III hospitalizowany! Pałac Buckingham wydał oświadczenie!

Król Karol III abdykuje? Tak zakłada kamerdyner Lady Di

Jeszcze parę lat temu internet co chwilę zalewały newsy o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Teraz na miejsce tych informacji pojawiają się doniesienia na temat gorszego samopoczucia króla Karola III. Trudno się jednak dziwić, bowiem monarcha w listopadzie tego roku skończy 76 lat. Zresztą, gdy wstępował na brytyjski tron, już uznawano go za najstarszego monarchę, obejmującego właśnie władzę.

Problemy zdrowotne i dojrzały wiek powodują, że wielu zastanawia się, czy Karol II będzie w stanie, tak, jak jego matka, do końca życia pełnić swoje funkcje. Paul Burrell, kamerdynerem księżnej Diany, również zadaje sobie takie pytanie. Jednakże według mężczyzny w tym przypadku nie obejdzie się bez abdykacji. Sądzi, że ojciec księcia Williama i księcia Harry’ego ma zasiadać na tronie przez około dekadę.

Bosacka o postępach w sprawie rozwodowej i zdradzie męża. Poszła po pomoc do psychiatry

Myślę, że król i królowa dali tej pracy 10 lat. Nie sądzę, że będzie chciał być królem, kiedy inni europejscy monarchowie przekażą tron swoim dzieciom. Będą mogli sami oglądać, jak rozwijają się w tej roli. Królowa Elżbieta by tego nie zrobiła, bo pochodziła z innego pokolenia. Całe życie opierało się na przygotowywaniu do przejęcia panowania – stwierdził Paul Burrell w rozmowie z New York Post.

Jak czuje się król Karol III? Camilla wyjawia prawdę

Czy z królem Karolem III rzeczywiście jest tak źle, że musi myśleć już o abdykacji? Niekoniecznie. Królowa Camilla pojawiła się niedawno na otwarciu nowego, londyńskiego centrum wsparcia dla osób chorych na raka. Monarchini przyznała wówczas, że jej mąż czuje się dobrze.

Radzi sobie i daje z siebie wszystko – wyjawiła.

Kinga Rusin pluska się w basenie i wyznaje: „Przyjęłam masę wlewów, kroplówek i nowych leków”

Król Karol i królowa Camilla na premierze „No Time To Die” fot. PA Images / Forum

Książę Karol, książę William na oficjalnym wystąpieniu

Król Karol, książę William/fot. FORUM