Kilka dni temu w internecie pojawiła się reklamówka nowego cyklicznego programu Vivy – Fristajlo.

Nie trzeba było czekać na reakcję braci Mroczków, czyli pierwsze oskarżenia i pretensje.

Poniżej oświadczenie Grupy Operacyjne i premierowy odcinek programu. Oceńcie sami, czy Mieszko i Ziemowit przesadzili.

W odpowiedzi na wczorajsze absurdalne groźby pseudo-prawne ze strony dworu braci Mroczek pod adresem zespołu Grupa Operacyjna, Mieszko i Ziemowit postanowili opublikować przedpremierowo pierwszy odcinek serialu D jak Dekiel. Reklama serialu bardzo wzburzyła braci Mroczek mimo, że nie mogli widzieć jeszcze żadnego odcinka!

Przypomnijmy, że po publikacji w internecie reklamy show telewizyjnego Fristajlo zespół odebrał pogróżki od wysłannika aktorów. Bracia Mroczek grożą autorom reklamy sądem. Dlaczego? Elementem show Fristajlo będzie między innymi serial D jak Dekiel, w którym raper wciela się w rolę braci bliźniaków,

W reklamie programu Fristajlo posłużyliśmy się instrumentem parodii. Przygotowana przez nas scenka przedstawia w krzywym zwierciadle postacie z serialu M jak Miłość – tłumaczy Mieszko, autor scenariusza i główny odtwórca ról w reklamie – Kierowanie do nas pogróżek za wykonanie parodii jest parodią samą w sobie.

Autorzy programu Fristajlo próbowali porozumieć się telefonicznie z braćmi Mroczek żeby wyjaśnić sytuację, jednakże pan Marcin Mroczek stwierdził, że nie ma ochoty ani czasu rozmawiać i rozłączył się.

Wyrażanie opinii o serialu na podstawie 20-sekundowej reklamy jest nie w porządku. Zresztą bracia Mroczek nie są pierwszymi bliźniakami w Polsce, którzy z lekkością ferują wyroki i opinie… – ironizuje Mieszko – Zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka D jak Dekiel i dokonania oceny po projekcji.

1 Odcinek D jak Dekiel