Szukasz idealnej palety do makijażu. Jest ich tak dużo na rynku i nie wiesz, na którą najlepiej postawić… pozwól, że Ci pomożemy! Odkryj wskazówki i porady, dzięki którym znajdziesz paletę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Rodzaje palet makijażowych i ich funkcje

Na rynku znajdziesz palety do makijażu, które można wykorzystać do różnych celów. Jest ich kilka rodzajów – dzieli się je ze względu na to, jak element makijażowy wykonasz przy użyciu paletki:

 • Palety cieni do powiek – najpopularniejszy typ palety, którym wykonasz makijaż oczu.
 • Palety korektorów – pozwalają wyrównać koloryt skóry i zakryć niedoskonałości.
 • Paletki do konturowania – abyś mogła wymodelować rysy twarzy dopasowanym zestawem różu, bronzera i rozświetlacza.
 • Paletki podróżne – dzięki kompaktowej wielkości, lusterkowi oraz zawartości produktów do twarzy i oczu, wykonasz nią pełny makijaż nawet podczas wyjazdów.

Kluczowe elementy do rozważenia przed zakupem palety makijażowej

Na co powinnaś jeszcze zwrócić uwagę, rozglądając się za paletką makijażową? Poniżej podrzucamy kilka wskazówek, dzięki którym zmniejszysz szansę na kupienie złej palety do makijażu:

 • Wielkość palety: Czasem mniej znaczy więcej. Wiele palet zawiera w sobie dużo produktów – dzięki temu świetnie sprawdzą się, gdy pracujesz jako makijażystka. Na swój użytek postaw jednak na mniejsze paletki – aby zawierały przede wszystkim takie kosmetyki, którymi lubisz robić makijaż.
 • Łatwość pracy: nie kupuj palety, która podczas nakładania łatwo ściera wcześniej położone kosmetyki. Żadna z nas nie lubi przecież plam i dziur w makijażu. Taką paletką będziesz musiała dłużej pracować i nie możesz na niej polegać, gdy się spieszysz.
 • Kolorystyka: Wybierz takie kolory, w których czujesz się komfortowo. Nie lubisz makijażu oczu w szarościach lub chłodnego konturu twarzy? Nie kupuj paletki w zimnej kolorystyce – będzie się kurzyć, a Ty nie zdenkujesz tych produktów.
 • Konsystencja: Zastanów się, nad jakimi kosmetykami lubisz pracować. Suche kosmetyki potrzebują innych technik w makijażu niż malując się bardziej mokrymi produktami.
 • Pigmentacja: Wbrew pozorom, nie zawsze mocny pigment będzie atutem. Jak zaczynasz przygodę z makijażem, postaw na średnio napigmentowane kosmetyki.

Obecnie wybór paletki do makijażu nie jest taki trudny! W sieci znajdziesz wiele opinii produktowych, dzięki czemu wybierzesz paletę do makijażu do własnych potrzeb. Przed zakupem sprawdzaj recenzje innych. Gdy ktoś się wypowiada źle o kosmetyku – zwróć uwagę, czy to konstruktywny feedback. Recenzja kosmetyku jest przydatna, gdy zawiera informacje, ułatwiające innym zakup.

Jak korzystać z palet makijażowych?

Gdy masz już odpowiednią paletę, warto poznać kilka podstawowych technik, dzięki uzyskasz olśniewający efekt w każdej sytuacji.

 • Nie nakładaj za dużo produktu naraz. Przed aplikacją kosmetyku, strzepnij jego nadmiar z pędzelka. Dopiero w razie potrzeby nałóż kolejną warstwę.
 • Blenduj granice przy pomocy puchatych pędzelków. Miękkie przejścia między kolorami sprawiają, że makijaż będzie idealnie wtapiał się w podkład.
 • Nakładaj kosmetyki czystymi pędzlami. Gdy na pędzelku znajduje się już pozostałość poprzednio aplikowanego kosmetyku, możesz uzyskać inny kolor na twarzy niż ten widoczny w paletce.

Podsumowanie

Nikt z nas nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Unikniesz tego, kupując paletę do makijażu, dopasowaną do Twoich potrzeb. Wybieraj taką, z którą będzie się łatwo pracować, oraz z kolorami, z jakich chętnie będziesz korzystać. Dzięki temu bez problemu uzyskasz świetny makijaż na co dzień.

 

Artykuł sponsorowany