Julia Wieniawa (19 l.) to młoda aktorka, której kariera rozwija się błyskawicznie. Wiosną na antenie Polsatu pojawi się nowy serial z jej udziałem, Zawsze warto.

Tym razem Antek Królikowski na pewno jest zadowolony. Julia Wieniawa wybrała…

Rola w produkcji była dla niej sporym wyzwaniem. Zagrała 22-letnią dziewczynę do towarzystwa, która ma za sobą trudną przeszłość.

To było dla mnie wyzwanie, bo Ada to zupełnie inna osoba niż ja jestem prywatnie. Ja sobie osobiście nie wyobrażam mieć teraz 5-letniego dziecka na głowie – to dla mnie abstrakcja. Przygotowując się, szukałam trochę w wyobraźni, pytałam znajomych, którzy mają taką sytuację. Jest to też postać, która od samego początku miała pod górkę, wychowywała się w domu dziecka, następnie sama zaszła w ciążę młodo, a mąż ją zostawił nagle, zostawił z długami. Musiała poradzić sobie finansowo, a że nie było łatwo, odebrali to dziecko, trafiło do rodziny zastępczej i ona żeby się utrzymać została call girl, dziewczyną do towarzystwa. Poznajemy ją w takim momencie życia, kiedy chce wyjść na prostą, jest gotowa na podjęcie pewnych kroków, aby być szczęśliwą, zawalczyć o syna.

To zdjęcie potwierdziło, że Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki są razem?!

Zapytaliśmy Julię, jaka była najtrudniejsza scena w serialu, jaką musiała zagrać.

Była jedna scena, której nigdy nie zapomnę – scena gwałtu. To było niesamowite przeżycie aktorskie, a z drugiej strony ciężkie psychicznie dla mnie. Bardzo się wczułam, nie dało się inaczej. Jeśli wyjdzie to tak, jak mi się wydaje, to będzie to dla mnie nowy krok w aktorstwie.

Jaskrawe Rosati, Wieniawa i Zielińska na konferencji nowego serialu

Obejrzycie nowy serial z udziałem Julii?