POczątkowo wszystko było w porządku. TVP nie zrezygnowała z Tomasza Kammela po przyjęciu przez niego propozycji udziału w Tańcu z Gwazdami. Co więcej mówiono: wszyscy mu kibicujemy.

Jeszcze niedawno stacja wydała takie oświadczenie:

Tomasz Kammel jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej będzie, tak jak dotychczas, gwiazdą Jedynki.

Jednocześnie trwają prace określające warunki nowego kontraktu, który zapewni mu długoletnią współpracę z TVP. Kontrakt ten będzie zawierał między innymi zapis dotyczący nowego, rozrywkowego show w TVP1, którego gospodarzem będzie lubiany i ceniony przez telewidzów Tomasz Kammel.

A dziś – nieoczekiwany zwrot akcji. Prezenter został zwolniony. Być może już niedługo zniknie w ogóle z ekranów telewizorów, gdyż po wynikach ostatniego odcinka szanse na dłuższe pozostanie Kammela w Tańcu… są dość nikłe.

Jakie są oficjalne powody rozstania TVP z Kammelem?

Telewizja Polska S.A. rozstaje się z Tomaszem Kammelem. O tej decyzji kierownictwo TVP1 poinformowało go w czwartek 13 września br.

Bezpośrednim powodem rozwiązania umowy o pracę było naruszenie przez prezentera TVP1 zawartych w niej zobowiązań, dotyczących m.in. zakazu współpracy z komercyjną konkurencją. – czytamy w najnowszym oświadczeniu.