Mata podczas finałowej gali Bestsellery Empiku 2021, na której przyznawane są nagrody dla twórców najpopularniejszych książek, muzyki oraz filmów, odebrał statuetkę za swój album „Młody Matczak”. Artysta wykorzystał ten moment, by po raz pierwszy od momentu zatrzymania zabrać głos i powiedzieć do publiczności kilka słów od serca.

(…) Dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany i chciałem coś skomentować i zdementować: wiele osób uważa, że to była jakaś akcja promocyjna, no i ja chciałem powiedzieć, że to nie była akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień, skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę, chcieliśmy pograć w piłkę i z kolegami trochę się wyluzować i po prostu złapali nas panowie policjanci – zaczął przemówienie

Mata PO RAZ PIERWSZY zabrał głos od zatrzymania przez policję!

Nawiązał do swojej płyty i ogłosił, że zamierza walczyć o legalizację marihuany, stwierdzając, że cała polska jest w niej zakochana: 

I chciałem ogłosić tutaj wszystkim wszem wobec, że ja w związku z tą sytuacją i w związku z tym co zrobiły media chce nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny, szczególnie tutaj w naszej społeczności, w której teraz jesteśmy – artystycznej, muzycznej i jest to od wielu lat inspiracja dla muzyków.

Karolina Korwin-Piotrowska o przemówieniu Maty na gali Empik

Karolina Korwin-Piotrowska pojawiła się na gali Bestsellery Empiku 2021, podczas której siedziała w jury. Po gali zatrzymaliśmy dziennikarkę i zapytaliśmy, co sądzi o przemowie Maty i depenalizacji marihuany:

Powinna być depenalizacji, bo utrzymujemy sztuczną sytuację. Jego przemówienie było genialne i on wie, jak nałożyć kontrolę nad całą imprezą. Wyszedł na początku i nałożył temat, o którym wszyscy mówili. Cała konferansjerka wyleciała w kosmos, naprawdę każdy się do tego odnosił. Świadczy o tym, że to jest duża waga problemu. Chociaż to jest jedyna manifestacja, jaką mogą zrobić, wiedząc, że jesteśmy w ogólnopolskiej telewizji i że możemy powiedzieć, nam tego nie wytną, bo to jest na żywo – tłumaczy dziennikarka.

Bestsellery Empiku 2021: Wieniawa w zdobionym gorsecie, Patryk Vega w cekinach a Michał Szpak pokazuje zgrabne nogi!