Nowa ustawa antyaborcyjna, która obecnie jest omawiana w sejmie, spowodowała falę protestów w całym kraju.

Zobacz też: Tym zdjęciem Maffashion PODZIELIŁA SWOICH FANÓW!

Do osób, które nie zgadzają się działaniami obecnego rządu dołączyło wielu celebrytów, w tym Anja Rubik, Joanna Krupa oraz Hanna Lis.

Tymczasem całą akcję krytykuje Karolina Korwin-Piotrowska, która w programie TAK JEST w telewizji TVN 24. Prezenterka stwierdziła, że cała kampania jest płytka i tak naprawdę „nic nie zmieni”.

W rozmowie wyznała, że:

To płytkie, powierzchowne, byle jakie. To, co nam się proponuje, to zrobienie sobie selfiaczka w czarnym ubranku, ze smutną minką i odpowiednim hasztagiem. Zachęca się do tego, by zrobić coś, co jest symbolem narcyzmu, materializmu, czegoś powierzchownego i dość głupiego. Daje poczucie iluzorycznej wspólnoty. To jest nic, to tylko focia.

Zobacz też: Korwin Piotrowska o feministce z programu Morozowskiego: Byłam zażenowana!

Ponadto wcześniej w serwisie O2 napisała, że:

Zakładamy czarną bluzeczkę, robimy smutną i zadumaną minkę i słodkiego selfika na fejsiku a potem czujemy się swojsko […]. Tak, teraz na pewno rządzący zesrają się ze strachu… – napisała dziennikarka. – Siedząc bowiem sobie w domu, przy klawiaturze komputera walczymy o dobro świata i ostatnio o nasze prawa i nasze macice. No, cudowne. Robimy selfika i czujemy się od razu lepiej. […] Nie zrobię sobie selfika w czerni, żeby zbierać lajki i czuć się dobrze. Jako ktoś, kto podpisał projekt ustawy obywatelskiej liberalizujący prawo aborcyjne, jako ktoś, kto zetknął się osobiście z polsko-katolickim ginekologicznym betonem i jako ktoś, kto był pod Sejmem i widział, mocno zdziwiony, stanowczo zbyt mało kobiet na podobno tak ważnej dla nich manifestacji (może inne siedziały na fejsie, nie wiem), mam dziką ochotę powiedzieć NIE selfikom w czerni.

Ponadto dziennikarka stwierdziła, że cała akcja ośmieszy przeciwników nowej ustawy antyaborcyjnej. Co więcej, Korwin-Piotrowska zaznaczyła na swoim Facebooku, że jej sprzeciw wywołał „falę hejtu” wśród… feministek.

Reakcja kobiet zaskoczyła prezenterkę, czemu dała wyraz na swoim Fanpage’u. Post, który szybko zniknął z jej strony, dotyczył krytyki wśród zwolenniczek akcji.

Zobacz też: BLOGERKI MODOWE NA SWOICH INSTAGRAMOWYCH PROFILACH (INSTA)

Jak odnosicie się do tej akcji? Czy dołączycie do ogólnopolskiego protestu, który odbędzie się 3 października?

Karolina Korwin-Piotrowska wyśmiewa Czarny Protest!

Karolina Korwin-Piotrowska wyśmiewa Czarny Protest!

Karolina Korwin-Piotrowska wyśmiewa Czarny Protest!