Niezrozumiała decyzja Jacka Kurskiego w sprawie Kayah oraz Natalii Przybysz zaczyna zbierać żniwa. „Były” polityk stwierdził, że kobiety nie zagrają na Festiwalu w Opolu 2017 za ich sympatie polityczne.

Zobacz też: Kayah nie wystąpi na jubileuszowym koncercie Maryli Rodowicz!

Mimo że prezes TVP przeprosił Marylę Rodowicz twierdząc, że „i tak Telewizja Publiczna nie chce wpływać na artystów”, to olbrzymi niesmak pozostał.

Choć nad ranem informowaliśmy, że Kayah zagra na imprezie, to artystka szybko odniosła się do tej wiadomości.

Na swoim Facebooku napisała:

Po raz pierwszy zabieram głos w tej sprawie, bo póki co cały czas było o mnie, beze mnie… ale drodzy Państwo nie dam sobie wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Na Festiwalu w Opolu w tym roku nie wystąpię. I jest to moja decyzja. Na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza. Dziękuję wszystkim za publiczne i prywatne wyrazy wsparcia. To bardzo wiele znaczy dla nas jako Polaków.

Do tego skandalu dołączyła Kasia Nosowska, która na znak protestu również nie zaśpiewa na Festiwalu Opole 2017.

Do fanów skierowała ostre słowa, które dosadnie tłumaczą tę decyzję:

Panie i Panowie. W tej cichej i samotnej sekundzie przed snem, stajemy sami przed sobą, nadzy i prawdziwi, a wszelkie konteksty w jakich występujemy w relacji ze światem przestają mieć znaczenie. To wtedy dociera do nas, że bycie człowiekiem jest darem i zobowiązuje. Tylko my wiemy, tak naprawdę, jakie noty możemy sobie wystawić. Nie wystąpię w Opolu, bo wykluczenie, w jakiejkolwiek odsłonie, uznaję za zawstydzające. Gdyby mój syn otrzymał zaproszenie na urodziny kolegi, którego mama nie uwzględniłaby na liście dzieci (i tu dowolnie): z domów niezamożnych, innego wyznania itp. – to zostałby w domu. Po prostu. Po ludzku. Ślę ukłony, ze słonecznego ponad podziałami Mokotowa.

Zobacz też: KAYAH: TAK, JESTEM SROKĄ

Kayah i Kasia Nosowska OSTRO o tak zwanych przeprosinach Kurskiego!

Kayah i Kasia Nosowska OSTRO o tak zwanych przeprosinach Kurskiego!

Kayah i Kasia Nosowska OSTRO o tak zwanych przeprosinach Kurskiego!

Kayah i Kasia Nosowska OSTRO o tak zwanych przeprosinach Kurskiego!