Kevin Spacey (63 l.) zalał się łzami, gdy w ostatni poniedziałek pojawił się w sądzie, by zająć stanowisko w swoim procesie o wykorzystywanie seksualne w Nowym Jorku.

Według Associated Press, gwiazdor zaprzeczył oskarżeniom aktora Anthony’ego Rappa, w których twierdził, że Spacey zachowywał się „nieodpowiednio” gdy ten był nastolatkiem. Anthony Rapp pozwał Kevina Spacey’a na miliony dolarów.

Kevin Spacey oskarżony o 4 przypadki napaści seksualnych w UK

Rapp przedstawił zarzuty w wywiadzie dla BuzzFeed News w październiku 2017 roku. Stwierdził w nim, że ​​Spacey zaprzyjaźnił się z nim pod koniec lat 80., kiedy oboje występowali na Broadwayu. Rzekomo ówcześnie 26-letni Spacey zaprosił 14-letniego Rappa do swojego mieszkania. To tam Spacey miał się na nim m.in. położyć.

Kevin Spacey zaprzecza zarzutom

Wcześniej w procesie Anthony Rapp szczegółowo opisał swoje zarzuty, oskarżając Spacey’a o napaść i pobicie. Tymczasem Spacey nieustannie zaprzecza zarzutom. Spacey rozpłakał się, wyznając, że jego zespół prawny rzekomo naciskał na niego, aby wydał współczujące oświadczenie w odpowiedzi na twierdzenia Rappa.

Kevin Spacey musi zapłacić 31 milionów dolarów

Powiedzieli mi, że nie uda się od tak zamknąć tej historii […] Wiedziałem tylko, że nigdy nie czułem seksualnego zainteresowania Anthonym Rappem ani żadnym dzieckiem. Wiedziałem […] Branża była bardzo nerwowa […] W powietrzu było dużo strachu o to, kto będzie następny, wyznał w kontekście ruchu #METOO.