Kevin Spacey prawie dwa lata temu był na pierwszych stronach gazet. Po ogromnym sukcesie serialu Netflixa oskarżono go o molestowanie młodego mężczyzny w restauracji Club Car w Nantucket, w której pracował. Jak się okazało, chłopak to syn znanej bostońskiej dziennikarski. Prezenterka Heather Unruh powiedziała mediom, że aktor upił jej syna, a później rozpiął mu rozporek i dotykał genitaliów.

Kevin Spacey nie odpowie za molestowanie nastolatka! Szokująca decyzja sądu

W styczniu tego roku sąd rejonowy w Nantucket wydał zakaz zbliżania się do ofiary i jego rodziny. Obrońca aktora, Alan Jackson poprosił sędziego o zabezpieczenie komórki 18-latka – twierdził, że jego wiadomości prywatne mogą oczyścić jego klienta.

Kevin Spacey uniewinniony

Chłopak zeznał, że zgubił telefon. Adwokaci aktora zarzucali mu, że zmanipulował wiadomościami. Wtedy 18-latek powołał się na 5. poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – nikt nie może zostać zmuszony do zeznań, które mogą go obciążyć i zrezygnował z zeznawania. Prokuratura była zmuszana wycofać oskarżenia.

Mimo uniewinnienia aktora poniósł ogromne straty. Kevin Spacey został zwolniony z obsady serialu „House of Cards” i filmu „Wszystkie pieniądze świata”.

Kevin Spacey oskarżony o molestowanie. Teraz oświadcza: Wybrałem życie jako gej!

House of Cards UK Premiere
Baby Driver European Premiere
2018-09-07-10-02-21-kevin-spacey-kevinspacey-8226-zdjecia-i-filmy-na-instagramie