Kora o muzyce disco polo: Jej twórcy nie strzelają do ludzi

kora-jackowska-R1 kora-jackowska-R1

Fenomen zespołu Weekend sprawił, że o disco polo przestano mówić szeptem i z zawstydzeniem. Ten rodzaj muzyki ponownie wszedł do głównego obiegu. I nic w tym zaskakującego. Teledysk Ona tańczy dla mnie ma na YouTube rekordową liczbę wyświetleń – w ciągu 7. miesięcy niemal 44 mln.

Na temat przeboju niepochlebnie wypowiedział się już Łozo (przeczytasz o tym tutaj). Kora była w swoich osądach bardziej powściągliwa. W wywiadzie dla portalu iWoman powiedziała:

Tabloidyzacji mediów i zjawiska disco polo nie należy demonizować. Otworzyły się kolejne drzwi dla takiej muzyki i zyskała ona medialną przestrzeń. Poza tym, jej twórcy nie strzelają do ludzi, nie kradną, nie zabijają. Robią swoje, a komuś się to podoba i czyni go szczęśliwym. Ja nie słyszałam Ona tańczy dla mnie i pewnie jestem w zdecydowanej mniejszości w tym kraju. Nie interesuje mnie to, ale kogoś innego pewnie tak. Każdy powinien mieć swoją małą wolność i nie ma co kruszyć kopii.

Co ciekawe, artystka w podobnym tonie wypowiada się na temat narkotyków.

A co wy myślicie na temat disco polo?

&nbsp
Kora o muzyce disco polo: Jej twórcy nie strzelają do ludzi
 
24 Komentarze
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Po wódzie tylko disco polo!!!! Pop w niczym nie jest lepszy, a zagraniczne hity z list przebojów nie są nic ambitniejsze od naszego disco, sens i głębia żadna! Klasyki nikt kogo znam nie słucha,albo raz na ruski rok dla ukojenia nerwów, metal dla mnie nie do ogarnięcia, drażni, unikam. Rock dla mnie bez wartości, takie zgrzyty i krzyki to ja sama tworze jak mnie stary wkurzy. O, to tyle.

gość, 21-01-13, 18:53 napisał(a):Co ja mysle na temat tego gowna?!?! To ze nasz kraj rzeczywiscie schodzi na psy!!!! Takie gowno to mozna promowac tylko u nas!!! Pojebany kraj…To nie było pisane na poważnie, co? hahahaJak można przejmować się taką rzeczą i uważać, ze ona przyczynia się lub jest jednym z objawów schodzenia Polski na psy :/

Problemem tego kolesia (weekend) jest to, że jest poza układem i wyskoczył dosłownie kurze z doopy. Dlatego po nim jadą ludzie z układu, co robi się nudne, bo przemawia przez nich tylko zazdrość. A jak chcecie usłyszeć naprawdę złe polskie piosenki, to puśćcie sobie zetkę, czy inną szitową stację. Szczytem szczytów jest Patrycja Markowska, takiej grafomanii ludzkość jeszcze nie słyszała. Ale trzeba laskę promować, bo tatuś. A nie ona jedna męczy tam uszy, jest jeszcze brzozowski, wydra, zagrobelny i cała masa fajansiarzy. Ale tego badziewa nikt nie waży się skrytykować. Weekend to przy tym himalaje artyzmu… i 40 mln obejrzeń.

Dobrze mowi, co nie zmienia faktu ze pozostanie dla mnie zagadka do konca zycia co ludzie widza specjalnego z tym akurat kawalku z tysiecy identycznych discopologniotow

gość, 21-01-13, 15:35 napisał(a):gość, 21-01-13, 13:45 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:34 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:10 napisał(a):Prawda jest taka, ze kazdy najlepiej bawi sie przy disco polo czy to na weselach czy innych zabawach. Zreszta takie Rihany i Pit bule to tez dico polo tylko po angielsku. Pozdrawiamnie każdy. ja nie.Ja też nie lubię słuchać takiej muzyki, a tym bardziej przy tym tańczyć. Najlepiej, niech każdy wypowiada się sam za siebie, a nie uogólnia, bo ja m.in. właśnie ze względu na taką muzykę nie znoszę wesel i tego typu zabaw, gdzie cały czas jest tylko umpa umpa – nie ważne co gra, byleby tylko grało, wszystko w jednym rytmie i zero finezji. Ludzie mają różną wrażliwość muzyczną i niestety tych słyszących jest mniej, co widać po zachwycie nad tym konkretnie kawałkiem. Słyszałam to w tv na sylwestra i dla mnie to jedna z gorszych piosenek disco polo jakie słyszałam. To przy czym? Jaką muzykę uważasz, że powinno się puszczać na weselach lub podobnych imprezach, jeśli nie disco polo i taneczny pop? Przecież nie metal, techno lub trance. A może zagraniczne disco polo jak już wspomniała osoba wyżej?Co najwyższe można by było słuchać i tańczyć trochę na takich okazjach do muzyki klasycznej, ale ona nie mogłaby cały czas”lecieć”.

Disco polo – hehehehe

Dla idiotów ?

gość, 21-01-13, 15:35 napisał(a):gość, 21-01-13, 13:45 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:34 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:10 napisał(a):Prawda jest taka, ze kazdy najlepiej bawi sie przy disco polo czy to na weselach czy innych zabawach. Zreszta takie Rihany i Pit bule to tez dico polo tylko po angielsku. Pozdrawiamnie każdy. ja nie.Ja też nie lubię słuchać takiej muzyki, a tym bardziej przy tym tańczyć. Najlepiej, niech każdy wypowiada się sam za siebie, a nie uogólnia, bo ja m.in. właśnie ze względu na taką muzykę nie znoszę wesel i tego typu zabaw, gdzie cały czas jest tylko umpa umpa – nie ważne co gra, byleby tylko grało, wszystko w jednym rytmie i zero finezji. Ludzie mają różną wrażliwość muzyczną i niestety tych słyszących jest mniej, co widać po zachwycie nad tym konkretnie kawałkiem. Słyszałam to w tv na sylwestra i dla mnie to jedna z gorszych piosenek disco polo jakie słyszałam. </ja tez wole muze z lat 80tych i 90tych bo to co teraz graja w radiu te nicki minaj justiny bimbery i inne to mam ochote sie porzygac jak to slysze

disco polo to dno i wodorosty…brzydze sie ta szmira

Co ja mysle na temat tego gowna?!?! To ze nasz kraj rzeczywiscie schodzi na psy!!!! Takie gowno to mozna promowac tylko u nas!!! Pojebany kraj…

Wy chamy jedne!

gość, 21-01-13, 13:45 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:34 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:10 napisał(a):Prawda jest taka, ze kazdy najlepiej bawi sie przy disco polo czy to na weselach czy innych zabawach. Zreszta takie Rihany i Pit bule to tez dico polo tylko po angielsku. Pozdrawiamnie każdy. ja nie.Ja też nie lubię słuchać takiej muzyki, a tym bardziej przy tym tańczyć. Najlepiej, niech każdy wypowiada się sam za siebie, a nie uogólnia, bo ja m.in. właśnie ze względu na taką muzykę nie znoszę wesel i tego typu zabaw, gdzie cały czas jest tylko umpa umpa – nie ważne co gra, byleby tylko grało, wszystko w jednym rytmie i zero finezji. Ludzie mają różną wrażliwość muzyczną i niestety tych słyszących jest mniej, co widać po zachwycie nad tym konkretnie kawałkiem. Słyszałam to w tv na sylwestra i dla mnie to jedna z gorszych piosenek disco polo jakie słyszałam.

zal mi was samoluby !!!!!!!!!!

Ja tam wole gangam style a nie to gowno. Popieram osobe nizej

szmiry to wy jestescie!!!!!!!!!!!

gość, 21-01-13, 13:45 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:34 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:10 napisał(a):Prawda jest taka, ze kazdy najlepiej bawi sie przy disco polo czy to na weselach czy innych zabawach. Zreszta takie Rihany i Pit bule to tez dico polo tylko po angielsku. Pozdrawiamnie każdy. ja nie.Jak wypijesz wódki to zatańczysz. dla mnie. :>A tak po prawdzie i chcąc nie chcąc, dosco polo to element naszej polskiej muzyki wię naprawdę nie ma się czego wstydzić, bo tekstami nie odstępują od wielkich przebojów popowych pseudo gwiazdek. Tak naprawdę nie doceniacie tego, że mamy w kraju coś własnego, a jak uważacie że ta muzyka to dno, to oczywiście jestem w stanie wyobrazić sobie że każdy słucha Mozarta i Chopina. disco Polo to muzyka typowo lekka i do zabawy, tyle w temacie.

gość, 21-01-13, 12:34 napisał(a):gość, 21-01-13, 12:10 napisał(a):Prawda jest taka, ze kazdy najlepiej bawi sie przy disco polo czy to na weselach czy innych zabawach. Zreszta takie Rihany i Pit bule to tez dico polo tylko po angielsku. Pozdrawiamnie każdy. ja nie.

A ja pierwszy raz usłyszałam tą piosenkę od córki która się jej uczyła śpiewać w przedszkolu, potem okazało się że to ten utwór zespołu weekend. Podoba się dzieciom i fajny do tańca, więc dla mnie ok ,mimio że na codzień słucham innej muzyki

gość, 21-01-13, 12:10 napisał(a):Prawda jest taka, ze kazdy najlepiej bawi sie przy disco polo czy to na weselach czy innych zabawach. Zreszta takie Rihany i Pit bule to tez dico polo tylko po angielsku. PozdrawiamHehehe,masz trochę racji;)

Na temat disco polo myślimy dobrze. Skoro ludzie chcą tego słuchać, to jest OK ! Walorem jest to, że ta muzyka przebija się sama bez żadnej promocji.

Prawda jest taka, ze kazdy najlepiej bawi sie przy disco polo czy to na weselach czy innych zabawach. Zreszta takie Rihany i Pit bule to tez dico polo tylko po angielsku. Pozdrawiam

gość, 21-01-13, 11:21 napisał(a):ja np takiej kory ani tego weeckendu sluchac nie mam zdrowia————— ale juz wole radosc ktora te discopolo daje ludziom………kory nieznosze tez jako osoby, kretynkaznasz ja osobiscie? po co od razu obrażać kogos kogo sie nie lubi?

ja np takiej kory ani tego weeckendu sluchac nie mam zdrowia————— ale juz wole radosc ktora te discopolo daje ludziom………kory nieznosze tez jako osoby, kretynka

No właśnie. Żyj i daj żyć innym. Popieram w 100% taką filozofię. Jeśli nikomu nie robię krzywdy, to co to kogo obchodzi, czego lub kogo ktoś inny słucha, do kogo lub czego się modli, komu oddaje cześć itd.