Martyna Wojciechowska (44 l.) to kobieta z wielkim sercem – podróżniczka adoptowała Kabulę, którą poznała podczas nagrywania odcinka Kobiety na krańcu świata w Tanzanii.

Okaleczona Kabula, albinoska z Tanzanii adoptowana przez Martynę, w Polsce

Nastolatka choruje na albinizm – padła ofiarą napaści, bo w tamtym kraju takim ludziom przypisywana jest magiczna moc – wierzy się, że z części ich ciał tworzy się przynoszące szczęście amulety. Kabula straciła przez to rękę.

Martyna Wojciechowska przyznaje: NIE mogłam mieć dzieci!

Pod koniec zeszłego roku Martyna powiedziała, że adoptowała kolejną córkę. Dzisiaj przedstawiła ją na swoim Instagramie. To Tatu, która również cierpi na albinizm.

„Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” – powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką. Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii – napisała podróżniczka.

Fani są pod wrażeniem tego, ile jest ona w stanie zrobić dla innych.

MARTYNA WOJCIECHOWSKA MA NOWY TATUAŻ – NIE ZGADNIECIE, CO WYBRAŁA TYM RAZEM

Martyna jest także mamą biologicznej córki Marysi.

Wyświetl ten post na Instagramie.

„Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” – powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką. Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii. Czy oglądaliście wczoraj wieczorem film dokumentalny „Ludzie duchy” na antenie TVN? Jak wrażenia? M. #Kabula #womanattheendoftheworld #martynawojciechowska #Tanzania #albinism #dokument #doc

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)