Za moment rusza największa impreza lekkoatletyczna na świecie. Z pandemicznych powodów nie mogła ona się odbyć w planowanej dacie, czyli w roku 2020. Najwięksi sportowcy ze wszystkich państw w ciągu kilku tygodni zmierzą się w 37 konkurencjach. Wśród nich fani sportu oglądać będą mogli także najpiękniejsze lekkoatletki. Skąd pochodzą najbardziej urokliwe zawodniczki? W jakich konkurencjach startują?

Rebecca Borga

Nasz przegląd zaczynamy od włoskiego akcentu, czyli lekkoatletki z Półwyspu Apenińskiego. Zawodniczka będzie startować w sztafecie kobiet 4x400m. 22-letnia sprinterka z Treviso zachwycała swoją urodą nawet w Polsce na zawodach w Bydgoszczy w 2019 roku. Teraz będzie obiektem westchnień fanów kobiecej urody także w Tokio.

Darja Kliszyna

Blondwłosa Rosjanka o zjawiskowej urodzie zmierzy się z innymi zawodniczkami w skoku w dal. 30-letnia doświadczona lekkoatletka ma za sobą niemałe sukcesy, wciąż brakuje jej jednak tego najważniejszego, czyli medalu na Igrzyskach Olimpijskich. Być może to będzie wreszcie ten moment, w którym uda się stanąć na podium.

Amalie Iuel

Pora na niezwykle atrakcyjną 27-letnią Norweżkę. Amalie Iuel mierzyć się będzie w biegu przez płotki na 400 m. 2 lata temu osiągnęła swój najlepszy wynik na oficjalnej imprezie. Na tym samym dystansie zdołała uzyskać czas 54,72 s. Na Igrzyskach w Tokio ma nadzieję pobić swój własny rekord i zdobyć jak najwyższe miejsce.

Erica Bougard

Przenosimy się za Atlantyk, gdzie urodziła się utalentowana lekkoatletka o nietuzinkowej urodzie. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych Erica Bougard startować będzie w siedmioboju (heptathlon), czyli dyscypliny składającej się z siedmiu konkurencji: bieg na 100 metrów przez płotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, bieg na 200 metrów, skok w dal, rzut oszczepem oraz bieg na 800 metrów.

Joanna Jóźwik

Nie mogło tu zabraknąć naszej Polki. Joanna Jóźwik zachwyciła swoją urodą niejednego sympatyka sportu. 30-letnia zawodniczka z Wałbrzycha zmierzy się z innymi lekkoatletkami w biegu na 800 m. Nasza sprinterka w tym roku zdołała zdobyć już srebro na Halowych Mistrzostwach Europy z czasem 2:04,00. Jak jej pójdzie na Igrzyskach Olimpijskich? Czy ma szansę na złoty medal? Sprawdź na Betfan.pl.

Ivona Dadic

Austriaczce o ślicznych blond włosach za chwilę wybije 200 tysięcy obserwujących na Instagramie. Oprócz zjawiskowej urody 27-latka jest także wybitną lekkoatletką. Na Olimpiadzie ma startować w tej samej dyscyplinie, co Eica Bougard, czyli w siedmioboju. Jak pójdzie zawodniczce w Wels na tej imprezie?

Imani-Lara Lansiquot

Brytyjska gwiazda kobiecej sztafety 4×100 m była obiektem westchnień na Mistrzostwach Europy w 2018 roku w Berlinie. Imani-Lara Lansiquot ma dopiero 23 lata, a za sobą niemałe osiągnięcia: Złoto w sztafecie na Mistrzostwach Świata w Londynie w 2018 roku oraz Złoto na Mistrzostwach Europy w Berlinie w tym samym roku.

Rafaéla Spanoudaki-Hatziriga

Greczynka o czarnych włosach zmierzy się w dwóch konkurencjach: biegu na 100 m oraz 200 m kobiet. Urodzona na Rodos 27-letnia zawodniczka może nie jest topową lekkoatletką w swoich konkurencjach, natomiast jest ulubienicą greckich sympatyków tego pięknego sportu.

Paola Moráne

Meksykanka z krwi i kości ma zjawiskową urodę oraz niemałe ambicje. Idą za tym większe i mniejsze sukcesy. 24-latka mierzyć się będzie w biegu na 400 m kobiet. Największe chwile ma jeszcze przed sobą, a przy ilości pracy, jakiej wkłada w trening, jej najlepszy wynik jest jeszcze przed nią.

 

Artykuł sponsorowany