Małgorzata Szumowska ma powody do zadowolenia – nie tylko jej film „Śniegu już nigdy nie będzie” ubiega się o nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, ale właśnie ogłoszono, że w obrazie polskiej reżyserki zagra Naomi Watts.

Małgorzata Szumowska nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale za Twarz

Naomi Watts i Małgorzata Szumowska

Naomi Watts znana jest z udziału w takich produkcjach jak „Mulholland Drive” Davida Lyncha czy „21 gramów” Alejandro Gonzaleza Inarritu. Aktorka wcieliła się również w księżną Dianę w filmie, opowiadającym o życiu Królowej Ludzkich Serc. Teraz hollywoodzka gwiazda zagra w obrazie, który wyreżyseruje Małgorzata Szumowska. Jako pierwszy poinformował o tym branżowy magazyn „Variety”.

Film ma nosić tytuł „Infinite Storm” i jest opowieścią opartą na prawdziwych wydarzeniach. Jest to historia pielęgniarki i przewodniczki górskiej, która podczas samotnej wyprawy na Górę Waszyngtona odkrywa ślady obuwia nieprzystosowanego do wysokościowej wędrówki. Postanawia za nimi podążać, zakładając, że zostawiła je osoba całkowicie nieprzygotowana do wspinaczki w ekstremalnych warunkach. Zdjęcia do filmu mają ruszyć już w lutym, a Małgorzacie Szumowskiej  za kamerą będzie partnerował Michał Englert.

Zjawiskowa Weronika Rosati na festiwalu w Wenecji: „Połączenie księżniczki z hollywoodzką gwiazdą”

Zdarzenia, które zostaną przedstawione w filmie, miały miejsce dziesięć lat temu i rozpalały do czerwoności amerykańską prasę. Postawę przewodniczki Pam Bales analizowani wspinacze i psychologowie. Z relacji prasy wynikało, że odnalezienie zagubionego turysty było jedynie początkiem problemów, bowiem otępiały mężczyzna, odnaleziony w stanie hipotermii, nie chciał zejść z góry. Jego życie udało się ocalić wyłącznie dzięki determinacji kobiety.

Trzy polskie aktorki błyszczały na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Naomi Watt nie ma za sobą dobrej passy – „Diana” okazała się porażką podobnie jak „Movie 43” oraz „Idealna matka”. Czy najnowsza produkcja okaże się sukcesem?

Naomi Watts w Nowym Jorku, fot. JosiahW / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Naomi Watts w Nowym Jorku, fot. JosiahW / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Małgorzata Szumowska na ściance

Małgorzata Szumowska/fot FORUM

Małgorzata Szumowska na festiwalu w Gdyni w 2018 roku

Małgorzata Szumowska na festiwalu w Gdyni w 2018 roku, fot. AKPA