Robert Lewandowski (29 l.) podobnie jak jego żona przyłączył się do tegorocznej zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2018 – co cennego oddały polskie gwiazdy?

Anna Lewandowska na WOŚP wystawiła aukcję, na której oferuje jedno miejsce na swoim obozie treningowym.

Co zaoferował Lewy?

Piłkarz wystawił na licytację… Roberta Lewandowskiego z 70 tysięcy klocków Lego. Figura z klocków została wykonana w skali 1:1. W opisie aukcji czytamy:

Figura w skali 1:1 powstała z 70 000 klocków w 2016 roku i miała swoją premierę na PGE Narodowym. Od tego czasu figura, ciesząc się gigantyczną popularnością, została zaprezentowana na blisko 20 edycjach Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków LEGO w kraju i zagranicą.

W ciągu ostatnich dwóch lat Robert Lewandowski zmienił nieco swój wizerunek poprzez fryzurę oraz dzięki nowej cieszynce. Od tamtego czasu zmienił się również oficjalny strój polskiej reprezentacji w piłce nożnej. W związku z tym twórcy Wystawy Klocków postanowili zbudować figurę Roberta w nowej odsłonie.

Przy tworzeniu nowej figury uwzględniony zostanie nie tylko odmieniony kolor włosów Roberta ale również aktualny strój kadry Polski. Sylwetka Roberta zostanie uchwycona w trakcie wykonywania nowej cieszynki – po zdobyciu gola.
Nową figurę będzie można oglądać od 19 stycznia podczas wystawy odbywającej na PGE Narodowym w Warszawie.

Poprzednia figura, będąca przedmiotem niniejszej aukcji, została sprezentowana Robertowi, który bez wahania polecił przekazać ją na aukcję WOŚP. Poprzedni model figury znajduje się obecnie na Wystawie Budowli z Klocków Lego, która odbywa się na Stadionie Wrocław i tam do 18 lutego będzie można oglądać ją po raz ostatni.

Licytacja WOŚP 2018 – Lewa czy Siostry Godlewskie?

Kibice i fani Lewego są zachwyceni figurą, ale niektórzy komentują, że najlepszy polski strzelec jednak się nie popisał:

Lewy dałbyś jedno z swoich Ferrari, a nie LEGO.

Taka pomoc przy takich funduszach, przelew należy puścić a nie 🙂 – ironizują internauci.

A jak Wam podoba się gest Lewandowskiego? Aukcję znajdziecie tutaj.

Ale figura z Lego to nie jedyna rzecz, jaką Lewy ofiarował na rzecz WOŚP. Piłkarz przekazał także dwa bilety na mecz Bundesligi.

Robert Lewandowski przekazuje na nasze aukcje wyjątkowy dar. Są to dwa bilety jednoosobowe na mecz Bundesligi w Monachium w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 – czytamy na stronie aukcji.

Nie zgadniecie, co Robert Lewandowski przekazał na aukcję WOŚP

Nie zgadniecie, co Robert Lewandowski przekazał na aukcję WOŚP

Nie zgadniecie, co Robert Lewandowski przekazał na aukcję WOŚP

Nie zgadniecie, co Robert Lewandowski przekazał na aukcję WOŚP