Novak Djoković (35 l.) weźmie udział w tegorocznym turnieju Wimbledon, pomimo jego ciągłej krytyki decyzji organizatorów o zakazie gry rosyjskim i białoruskim graczom. Jego udział wynika również z ogłoszenia, że ​​sportowcy nie będą musieli być zaszczepieni przeciwko COVID-19, aby wziąć udział.

Tenisowy skandal: Novak Djoković, „proponowano mi pieniądze”

Novak Djoković weźmie udział w tegorocznym turnieju Wimbledon

Według Associated Press słynny tenisista potwierdził dziennikarzom swój udział w Wimbledonie po wygranej we French Open w miniony poniedziałek, nazywając zakaz gry dla sportowców z powodu trwającej inwazji na Ukrainę „błędem”.

Novak Djokovic znów krytykowany

W oświadczeniu ogłaszającym decyzję o zakazie gry dla sportowców z Rosji i Białorusi, przedstawiciele Wimbledonu powiedzieli, że niedopuszczalne byłoby, aby rosyjski reżim czerpał jakiekolwiek korzyści z zaangażowania rosyjskich lub białoruskich graczy w mistrzostwa.

Same piękności na gali u Novaka Djokovica

Novak Djokovic zarzucił organizatorom najsłynniejszego turnieju tenisowego „po prostu brak komunikacji i zrozumienia, czy istnieje wspólna płaszczyzna”. Djokovic dodał: „Obie strony mogą dojść do kompromisu i coś może się udać”.

Novak Djokovic Fot. Marc Aspland / News Licensing / Forum