To czarny koń Tańca z gwiazdami. W Polsce jest jeszcze mało znana, ale wiadomo przecież, że program świetnie kreuje rodzime sławy.

Kim jednak jest Isis Gee, o której być może niedługo będziemy mieli okazję słyszeć coraz częściej?

Rzut oka na Wikipedię, gdzie czytamy:

Isis Gee pochodząca z U.S.A mająca polskie korzenie piosenkarka. Zaczęła występować na scenie już w wieku 5 lat, a 7 lat później zarabiała pieniądze jako zawodowa piosenkarka. Wykonywała muzykę klasyczną, pop, R&B, jazz, broadway oraz country. Teatr był również ogromną pasją Isis, swoje dziecięce lata spędziła biorąc udział w wielu musicalach.

Isis jest laureatką wielu konkursów piosenkarskich, w tym Międzynarodowego Konkursu Talentów w Los Angeles. W wieku 19 lat, zaśpiewała na dwóch albumach jazzowych, wzięła udział w trwającym 1.5 roku tournee po Azji legendarnego Toni Bennetta, jak również wystąpiła z McCoy Tyner (John Coltrane, Stanley Clarke, Bill Evans). Tworząc debiutancką płytę Isis współpracowała z najlepszymi producentami i przedstawicielami firm z branży muzycznej.

Od 9 września wystąpi w VI edycji Tańca z gwiazdami. Jej partnerem będzie Żora Korolyow.

W Internecie ciężko doszukać się czegoś więcej. Google wyrzuca zaledwie trzy strony w całości poświęcone piosenkarce. Żadna nie podaje konkretów typu wiek, miejsce urodzenia, korzenie, itp.

Łatwo jest domyślić się, że ktoś wpadł na rewelacyjny pomysł wypromowania Isis.

Event. Jeśli ktoś oglądał Testosteron, wie, o co chodzi.

Nasz Czytelnik, Pułkownik100, wie na pewno. Sam zresztą pisał o tym w newsie: Amerykanka zatańczy z Żorą

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego moBloga Isis: www.isis.moblog.pl