Według magazynu Us Weekly ekspert królewski Christopher Andersen uważa, że nowy tytuł księcia Williama (41 l.) stanowi „ogromną zniewagę” dla księcia Harry’ego (39 l.).

Kate Middleton i książę William mają kolejny powód do stresu

Andersen powiedział, że trwające walka z nowotworami króla Karola III (74 l.) i księżnej Kate są „idealną okazją do zbudowania mostów i zadośćuczynienia” Harry’emu. Zamiast tego podobno rodzina królewska koncentruje się na nadaniu Williamowi tytułu zarezerwowanego dla jego młodszego brata.

[Harry] Chce jedynie pełnić jakąś rolę na pół etatu, odrobić trochę błędów teraz, gdy zarówno król, jak i księżna Walii walczą z rakiem […] Nie chcą mieć nic wspólnego z Harrym ani Meghan i niepokoi mnie to, ponieważ wydaje mi się, że stracili szansę na wykorzystanie kryzysu, powiedział Anderson.

Kolejny cios w księcia Harry’ego

Pałac Buckingham ogłosił na początku tego tygodnia, że książę William zostanie mianowany głównodowodzącym pułkownikiem Korpusu Powietrznego Armii Wielkiej Brytanii. Stanowisko to miał otrzymać Harry. Ponadto Pałac Buckingham ogłosił tego samego dnia potwierdzili, że król nie spotka się z młodszym synem, podczas jego wizyty w kraju.

To był podwójny cios. Król nie tylko odmówił spotkania z Harrym, ale skorzystał z okazji i powiedział: Przy okazji, Williamie, nadaję ci jeden z tytułów […] A Harry jest jedynym facetem w rodzinie królewskiej, który widział na własne oczy wojnę i „ma prawo” do różnych stopni wojskowych […] To jedyny bohater wojenny.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: