Cate Blanchett (55 l.) rozwścieczyła ganów, mówiąc, że należy do „klasy średniej”, mimo że jej majątek szacuje się na 95 milionów dolarów, „Czy ta pani wie ile ludzie zarabiają?”

Pomimo dobrych intencji Blanchett opowiadającej o swojej pracy z uchodźcami, jej wyznanie o przynależności „klasie średniej” zszokowało widzów. Komentarzom nie ma końca.

Cate Blanchett pokazała penisa… Donalda Trumpa

Podczas konferencji prasowej ONZ na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2024 roku zapytano ją o jej doświadczenia jako ambasadorki dobrej woli, „Jestem biała, jestem uprzywilejowana, należę do klasy średniej i myślę, że, wiesz, można mi zarzucić, że mam kompleks białego zbawiciela, ale szczerze mówiąc, moje interakcje z uchodźcami w terenie, a także w środowiskach przesiedlonych, całkowicie zmieniło moje spojrzenie na świat”, powiedziała.

Milionerka z klasy średniej?

Niektórzy fani bronią australijskiej aktorki mówiąc, że „średnia klasa” to według niej „posiadanie milionów”, a nie „miliardów” jak jej koledzy po fachu. Jednak większość atakuje jej „odszczepienie od rzeczywistości”.

„Jej majątek szacuje się na prawie 100 milionów dolarów, a ona mówi takie bzdury? Nie spodziewałam się tego po niej”, skomentowała jedna osoba na platformie X, „Średnia klasa? To ja należę do jakiejś ujemnej klasy w takim razie”, napisała inna.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: