Po 35 latach milczenia Samantha Geimer zdecydowała się przedstawić własną wersję wydarzeń z 1977 roku, kiedy to w domu Jacka Nicholsona została odurzona i wykorzystana seksualnie przez Romana Polańskiego.

The Girl. A Life In The Shadow Of Roman Polanski – taki tytuł nosi książką, która już jesienią trafi na księgarniane półki.

Do sieci wyciekła już okładka, którą zdobi zrobiony przez Polańskiego portret 13-letniej wówczas dziewczyny, jego późniejszej ofiary.

– Tak wiele napisano o sprawie Polańskiego, ale nic z tych rzeczy nie było napisane przeze mnie, osobny z centrum wydarzeń. Minęło wiele czasu, już czas. Miałam tak wiele lat na wściekłość, śmiech, zdumienie na temat tego, co ludzie mówią i dlaczego to mówią. Chcę odzyskać prawo własności do mojej historii – pisze blisko 50-letnia Samantha Geimer.

Dla 80-letniego Polańskiego wydanie książki może oznaczać tylko jedno – ponowne zainteresowanie opinii publicznej sprawą sprzed lat, i co za tym idzie, ponowne napiętnowanie jego dawnych grzechów.

&nbsp
Ofiara Romana Polańskiego opowie swoją historię