Zorganizujcie zatem wszystko po swojemu; podpowiadamy, jakie oryginalne pomysły na ślub i wesele warto wykorzystać!

Wesele bez schabowego? Czemu nie!

Wesela były dawniej nie tylko okazją do wspólnego świętowania połączenia pary węzłem małżeńskim, ale również… solidnego najedzenia się niedostępnymi na co dzień smakołykami. Dziś w każdym sklepie znaleźć możemy w zasadzie wszystkie produkty spożywcze, dlatego zamiast tradycyjnych stołów uginających się pod ciężarem mięs warto zaproponować gościom coś oryginalnego, na przykład wegańskie przekąski na wesele. Są nie tylko przepyszne, ale również dużo zdrowsze. Nie daj sobie wmówić, że babcia obrazi się za brak rosołu i schabowego. Starsze pokolenie także chętnie odkrywa nowe smaki!

Świąteczny ślub: doskonały pomysł czy spore utrudnienie?

Ślub w Boże Narodzenie może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wybór takiej daty ma naprawdę wiele zalet:

  • piękna sceneria i dekoracje – nawet jeśli pogoda nie dopisze, świąteczne dekoracje ślubne prezentują się naprawdę wyjątkowo;
  • wolne od pracy – większość osób i tak bierze w tym terminie dodatkowe wolne, dlatego goście dopiszą nawet wtedy, gdy Boże Narodzenie przypada w środku tygodnia;
  • Świąteczne menu – bożonarodzeniowe słodycze i świąteczne przekąski, a także tradycyjne wigilijne dania doskonale sprawdzą się w roli weselnego menu;
  • Data, która zostaje w pamięci na zawsze – z pewnością każdy z gości zapamięta, jak dobrze bawił się na bożonarodzeniowym weselu.

A minusy? Do głowy przychodzi nam przede wszystkim jeden: trudno zorganizować wtedy wesele w plenerze! To także dość popularny termin, dlatego zarezerwujcie go jak najszybciej.

Podwójne wesele? Czemu nie!

Dwie panny młode na jednym weselu – brzmi jak coś niemożliwego? A jednak! Podwójne wesele to oryginalny i zarazem bardzo praktyczny pomysł, szczególnie jeśli chcesz zorganizować je wraz z rodzeństwem. Podczas uroczystości dwie pary młode składają przysięgę, po czym następuje wspólne wesele. Dzielicie się wówczas nie tylko gośćmi i atrakcjami, ale również kosztami, a wspólny ślub i wesele z najbliższą przyjaciółką czy siostrą może być naprawdę wyjątkowym przeżyciem.

Ślubny teledysk – alternatywa dla filmu

Filmy z wesela ekscytują tylko za pierwszym razem. Z biegiem lat zaglądamy do nich coraz rzadziej oraz nie mamy czasu na to, by przyglądać się weselnemu menu czy kreacjom. Zamiast przydługiego nagrania z całej ceremonii i wesela możecie zdecydować się na teledysk ślubny, w którym doświadczony kamerzysta uchwyci wszystkie wyjątkowe momenty i połączy je z muzyką. Gwarantujemy, że taki oryginalny teledysk potrafi być o wiele bardziej wzruszający od dłuższego i zwykle dość sztampowego filmu z wesela! Taką pamiątką możecie bez problemu podzielić się także z wszystkimi znajomymi za sprawą mediów społecznościowych.