Po ostatniej wizycie Pati Sokół „na salonach” pod adresem artystki posypało się mnóstwo – delikatnie mówiąc – niepochlebnych komentarzy.

Sokół postanowiła się do nich odnieść na swoim blogu.

W poście (no) comment☺ Sokół najpierw wrzuciła parę bluzgów, które znalazła w sieci na swój temat:

ta Sokol wyglada jak chinski chlopiec po zmianie plci.
”… „To fotomontaż. Niemożliwe, żeby mieć taką wielką głowę do takich wąskich ramion”… „Nie dość że analfabetka to jeszcze morda niewyjściowa”… „nergal to mial szczescie ha ha ha najpierw dodowata pozniej przyglup ze scieku sokol”… „ONA JEST SZPETNA. WYGLĄDA JAK CHŁOPAK Z OŚWIĘCIMIA. (ŻYLASTA,WYCHUDZONA, WYSUSZONA, KANCIASTA, BEEEE)” … „Dawno nie widzialam czegos rownie odrazajacego jak ta pani. Niesmak. Zenada. Dno. Dzis nie jem obiadu.” (pisownia oryginalna)

Straciłam piętnaście minut, ale przeczytałam. Bardzo pouczające doświadczenie – napisała Sokół. I wyjaśniła, jak zamierza w przyszłości reagować na takie hasła:

Ja rozumiem, że w niepisanym regulaminie show biznesu, stając się osobą jakkolwiek rozpoznawalną, automatycznie wyrażam zgodę na publiczny ostracyzm i obrażanie. Rozumiem, że ludzie do show biznesu „należący” (i nie☺) uzurpują sobie prawo do oceniania bez prośby o nie. Ale czy oni doprawdy myślą że jak napiszą, że się ubieram najgorzej na świecie, to że ja zmienię siebie?!?! Swoje emocje??? Swój świata odbiór? Albo że się obrażę? Albo zacznę ubierać w sukienki od Zienia? – zapytała celebrytka.

A potem zamieściła swój „manifest”:

Oficjalnie ogłaszam, że tak nie będzie. To manifest mój.
Dopóki żyję, będę robić sobie sukienki ze szmat, pokazywać obwisły biust, wielką głowę, kreskówkową twarz, wzrost siedzącego psa, swoją niechlujność, niedożywienie i obrzydliwość w całej rozciągłości.

A tak na marginesie – nie wiem, czy faktycznie „nie można być brzydszą od tej sokol” ani czy Nergal by mnie „kijem tknął”, czy też nie☺. Ale jedno jest pewne: dobrze, że ONI nie wiedzą jakie mam krzywe nogi albo na co się u psychiatry leczę, bo dopiero by mieli co komentować☺ .

Cały wpis Pati Sokół znajdziecie na jej blogu.

Pati Sokół: Dopóki żyję, będę pokazywać obwisły biust...